Коротка характеристика твору “Капітанова дочка” Пушкіна А. С

По жанру “Капітанова дочка” – історичне оповідання у формі сімейних записок. Тут є риси і повісті, і роману; історичні події тісно пов’язані з особистою долею головного героя. Пушкін обирає в якості оповідача саме Гринева, оскільки для автора оптимальна точка зору кращого представника дворянства. Гринев духовно близький авторові; події викладаються неупереджено. Образ Пугачова неоднозначний(жорстокість і великодушність; рішучість і усвідомлення приреченості бунтівників).

Зав’язка – батько посилає Гринева служити в

Оренбург. Кульмінація – їх декілька: зіткнення Пугачова і Гринева. Розв’язка – помилування Гринева, страта Пугачова. Конфлікт між боргом і почуттям вирішується мирно. Гриневу вдається зберегти і захистити свою любов і в той же час не впустити честі, виконати свій борг. На взаємовідносини героїв впливають непорозуміння, а не глибокі протиріччя між ними. Ця сторона конфлікту дуже важлива для загальної побудови твору.

Внутрішній конфлікт – між владою і народом : зловживання і крайнощі аж ніяк не відповідають ідеалу взаємодій людини і суспільства.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Коротка характеристика твору “Капітанова дочка” Пушкіна А. С