Вірний приятель – то найбільший скарб

Коли я маленьким мамі казав, що в мене багато друзів, а у неї тільки одна по­друга Наталка, вона загадково посміхалася і говорила, що я ще не все розумію і до цієї теми ми повернемося пізніше.

І ось нещодавно ми з мамою знову заговорили про друзів.

“Одного разу, – сказала мама, – ти зустрінеш найближчу тобі людину: за думками, мріями, спільними інтересами. Не пропусти цього моменту! Бо він ду­же важливий. Звичайно, дуже важко одразу зрозуміти, хто перед тобою – справ­жній друг чи просто приятель.

Ми часто говоримо: “Справжній

друг! Справжній друг!” А чи замислювався ти над тим, яким він має бути, як його знайти серед багатьох знайомих, з якими ти проводиш своє дозвілля?”

Я розповідав мамі про своїх друзів, однокласників. Вона розказала мені про своїх приятелів, про свою подругу Наталку.

“Придивись до людини, – говорила вона, – і одразу все стане ясно. Перш за все, справжній друг буде сприймати тебе таким, який ти є, не дорікаючи тобі за твої звички та уподобання. Недарма ж кажуть, що друг – це той, хто знає всі твої недоліки і все-таки любить тебе.

По-друге, тобі буде дуже цікаво спілкуватися з ним. Годинами можна просиджувати,

обговорюючи всі хвилюючі тебе питання. По-третє, в біді така люди­на тебе ніколи не кине, пройде з тобою все, віддасть останнє, відірве від себе, аби тобі було добре”.

Ми ще довго розмовляли з мамою. Вона згадувала різні життєві ситуації, ко­ли дружба допомагала їй у скрутному становищі. Обговорювали книжки і фільми про справжніх друзів. І вирішили, що недарма кажуть: “Друг – це той, хто входить у твої двері, коли весь світ виходить з них”. Хіба не так?

Звичайно, в житті будуть різні ситуації: суперечки, сварки, непорозуміння. Але серед всього цього справжній друг знайде в собі силу поступитися, а мож­ливо, і перший вибачиться.

В народі говорять: “Життя прожити – не поле перейти”. І це дійсно так. Справжня дружба перевіряється і випробується роками, відстанню, різними си­туаціями. І мені потрібен буде ще не один рік, аби остаточно переконатися, хто ж поруч зі мною: вірний друг чи тільки приятель.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Вірний приятель – то найбільший скарб