Відповіді до теми: творчість Ч. Діккенса

1. Як біографія автора наклала відбиток на сюжет роману “Пригоди Олівера Твіста”?

Жили на світі два хлопчики. Один – онук лакея і син чиновника, що постійно намагався “вийти в люди”, і все невдало. Коли батька кинули до боргової тюрми, хлопчикові довелося шукати роботу. Він знайшов: по шістнадцять годин на добу клеїв у складському приміщенні ярлики на банки з ваксою. Рано-вранці піднімав­ся з холодного ліжка на околиці Лондона і тягнувся пішки через все місто. До­питливий погляд відзначав контрасти бідних і багатих кварталів,

вигляд і настрої мешканців. Відвідини батька у в’язниці збагачували враження юнака.

У другого, малорослого хлопчика, не було ні батька, ні матері. Діставшись до робітного будинку, бідна молода жінка померла, залишивши новонародженого одного з цьому світі печалі і скорботи. Разом з іншими жалюгідними сиротами він тричі на день отримуватиме рідку кашу, цибулину двічі на тиждень і півбул – ки по неділях. А коли одного разу, тремтячи від страху, скаже: “Пробачте, сер, я хочу ще”, – дужий працівник, збліднувши від обурення, вдарить його черпаком по голові.

Першого хлопчика звали Чарльз Діккенс. Другого

– Олівер Твіст. Перший, ставши дорослим, створить другого.

2. Що означає ім “я головного героя?

Твіст означає “крутись-вертись”. Таку назву мав популярний у недалекому ми­нулому танець. За півтора століття до модного танцю Діккенс створив юного ге­роя, який змушений був крутитися-вертітися, щоб не загинути. Його плач: “Я ще дуже маленький… і такий… самотній, сер, дуже самотній!” – викликав сльози у мільйонів читачів.

3. Як письменник покарав Зло і возвеличив Добро у романі “Пригоди Олівера Твіста”?

Містер Браунлоу, опікун юного Олівера, примусив Монкса (брата Олівера гю батькові) оприлюднити текст заповіту батька, виконати його волю, віддавши біль­шу частину спадку Оліверові і повернувши сироті добре ім’я. Так Олівер отримав багатство, місце в суспільстві і рідну тітку в особі доброї і чарівної Роз, котрій теж відкрилася таємниця її походження. Після цього Роз дала згоду на шлюб з Гаррі Мейлі, якого давно кохала. Білл Сайкс, який жорстоко вбив свою подругу Ненсі, загинув сам у пориві глибокого каяття. Феджін, котрий зламав не одне життя сво­єю злочинною наукою, був заарештований і страчений.

4. Як Ч. Діккенс із примітивного сюжету створив шедевр?

Російський критик В. Бєлінський свого часу підкреслив, що в основу багатьох романів Діккенса покладено сімейну таємницю: кинуте напризволяще дитя бага­тої і знаменитої особи переслідується родичами, охочими незаконно скористати­ся його спадком. Цей старий і добре відомий сюжет присутній і у романі “При­годи Олівера Твіста”. Проте яскравість персонажів і обставин, нещадна правда, їдка іронія і пронизливий ліризм долають примітивність сюжету, а високий па­фос, притаманний Діккенсові, сприяє проникненню його палкого слова до най – потаємніших куточків душі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Відповіді до теми: творчість Ч. Діккенса