Відповіді до теми: творчість О. Довженка

Розкажіть про дитинство О. Довженка.

О. Довженко народився 10 вересня 1894 року в селі Сосниці, на його околи­ці, що називалося В’юнище, на Чернігівщині в родині неписьменних селян. Тут минуло його нелегке босоноге дитинство. Батьки мали аж 14 дітей, із них вижило тільки двоє – Сашко і його сестра Поліна. Велика дружня родина майже ніколи не вилазила із злиднів, але тим особливо не журилась. “Ми сміялись в добрі і в горі”, – згадає потім Сашко. Звідси, із Сосниці над зачарованою тихою Десною, він вирушить у великий світ мистецтва.

Якими

талантами був обдарований О. Довженко?

Олександр Петрович був людиною багатогранного таланту: режисер, прозаїк і драматург, публіцист, художник, невтомний громадський діяч, один із фундаторів у країн с ької кінематографії.

Які фільми О. Довженка увійшли до золотого фонду світового кіномистецтва?

Фільми О. Довженка “Звенигора”, “Арсенал”, “Земля” в 30-ті роки з великим успіхом демонструвалися у Великій Британії, Голландії, Бельгії, Франції, Півден­ній Америці, Канаді, США, Греції, Туреччині. 1958 року на підсумковому кіно­фестивалі Всесвітньої виставки в Брюсселі серед 12 найкращих фільмів “усіх

часів і народів” було названо його “Землю”. І донині цей фільм не втратив своєї дивовиж­ної мистецької досконалості та естетичної сили. Не випадково дехто вважає, що сучасники “не доросли” до розуміння О. Довженка, що справжнє пізнання його ще попереду. Цей фільм не можна сприймати “масово”, його ніколи не розуміти­муть глибоко всі, як і фільми А. Тарковського чи Ф. Фелліні. Його мистецтво, по­при всі зовнішні ідеологічні нашарування, – зразок вишуканої, елітної культури.

На міжнародному Каннському кінофестивалі фільм О. П. Довженка “Повість полум’яних літ” був відзначений премією (1961 р.) за режисуру.

Які проблеми висунув О. Довженко у кіноповісті “Україна в огні”?

Їх декілька. Перша – проблема національної самосвідомості людини і наро­ду. Ця проблема органічно вплелася в гуманістичну концепцію твору. Друга про­блема – показ трагедійності тогочасних подій. “Україна в огні” – кіноповість – трагедія. 1 вже своїм трагедійним звучанням твір суперечив офіційній думці щодо реалій війни, а тому й викликав різко негативну оцінку Сталіна та його оточення. Третя проблема – життя простої людини на війні та в тилу, проблема цінності загальнолюдських ідеалів, які Довженко обстоює через зображення конкретних характерів.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Твір місце україни в європейській спільноті.
Відповіді до теми: творчість О. Довженка