Твір-роздум «Чи буде в Харкові пам’ятник Іванові Сірку?»

Про Сірка написано художні твори (роман Ю. Мушкетика «Яса»; повість А. Каиюнка «Запорозька слава», історична новела В. Петрова «Помста», п’єса С. Черкасенка «Про що тирса шелесіла…»). Художник О Саенко намалював картину «і. Сірко». Йому встановлено пам’ятник на могилі поблизу с. Капулівки Дніпропетровської області.

Він прославився як талановитий воїн – не програв жодної битви… Пам’ятник І. Сірку є навіть у Франції. А ми, земляки, тільки недавно дізнались про нього. Ще й досі не встановлено точної дати його народження. Гадають,

що це 1605-1610 роки. Помер у 1680 році. Сім’я Івана Сірка жила у Мерефі під Харковом, точніше – у слобідці Артемівка. За словами дослідника історії Запорізького козацтва Д. Яворницького, Іван Сірко брав участь у 33 походах проти Кримського ханства та Османської імперії.

Недавно на батьківщині сміливця, у Мерефі, встановлено його погруддя. Та мені здасться, що Іван Сірко заслуговує на пам’ятник у самому Харкові. Та й був він не тільки сміливим воїном, а ще найкращим кошовим Запорізької Січі!

Звичайно, пам’ятник коштує дуже дорого – потрібні великі гроші. Але хіба перевелись на Україні меценати? Адже І. Сірко – це наша історія.


Без дружби життя неповноцінне.
Твір-роздум «Чи буде в Харкові пам’ятник Іванові Сірку?»