Твір на тему: “Що людина повинна цінувати? За твором В. Дрозда “Білий кінь Шептало”

У житті людини обов’язково повинні існувати якісь цінності, які приносили б людині певну користь. Іноді такі цінності об’єктивні, вони також бувають суб’єктивними. Умовно кажучи, всі людські цінності можна розділити на цінності, які людина застосовує по відношенню до навколишнього світу і цінності, що застосовуються людиною для самої себе. І якщо з цінностями по відношенню до зовнішнього світу все зрозуміло, то ось що цінувати щодо себе самого люди не завжди розуміють. Адже для того, щоб стати щасливим, необхідно ставитися добре до

самого себе і слідувати певним правилам.

Багато авторів задавалися тими ж питаннями, що і я. Вони могли вивести певні відповіді на такі питання. Наприклад, одна з таких відповідей міститься у творі В. Дрозда “Білий кінь Шептало”. Для розуміння цієї відповіді необхідно ретельно проаналізувати сам твір. В даному оповіданні розповідається про прекрасного білого коня, який по нещасливій випадковості був змушений займатися важкою роботою, хоча зазвичай коні білого кольору позбавлені такої необхідності. Втім, від роботи цієї кінь не відмовлявся, хоча і хотів отримувати якесь особливе ставлення з боку господаря.

Але господар ставився до коня так само, як і до всіх інших, тобто надмірно навантажувати його і навіть бив, коли йому щось не подобалося. Одного разу кінь не витримав такого ставлення і втік, але пізніше його просто замучила совість і він повернувся.

Думається, що, виходячи зі змісту цього оповідання, людина в першу чергу повинна цінувати власну свободу. Для сучасної людини свободою можна називати роботу, працю, яка не сприймається людиною як каторга або щось вимушене. Всі ми розуміємо, що немає нічого більш неприємного в житті, ніж невідповідна робота. Часом на роботу у людини йде близько 12 годин на добу з урахуванням перерви на обід і часу, витраченого на дорогу до робочого місця. Зовсім ненормально, якщо людина при цьому кожну секунду перебування на роботі відчуває дискомфорт або щось неприємне. Ще гірше, якщо її праця нормально не цінується, а це дуже часто відбувається.

З урахуванням всього вищесказаного я можу з упевненістю зробити висновок про те, що чоловік у своєму житті повинен цінувати свободу. Свободу займатися улюбленою справою, свободу бути собою і не прикидатися, свободу робити те, що подобається, а не те, що хтось тобі нав’язує. Безліч підтверджень цьому ми бачимо у творах мистецтва, у тому числі і в літературі. Багато письменників були справді мудрими людьми, які розуміли життя і знали, що потрібно в ній цінувати в першу чергу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)

Твір на тему: “Що людина повинна цінувати? За твором В. Дрозда “Білий кінь Шептало”