Твір на тему: “У чому сенс життя за твором Осипа Турянського “Поза межами болю”

У творі Осипа Турянського “Поза межами болю” автор піднімає відразу кілька вічних проблем людства: взаємовідносини людини і держави, людина та її доля під час війни, причини війни та амбіції правителів країн під час неї, збереження моральності і духовності у військових умовах. Досить очевидною для кожного читача є і своєрідний протест автора проти війни, в якому з одного боку війна визнається безсумнівним злом, а з іншого боку ніякого виходу з цієї проблеми автором не пропонується. На тлі всього цього, звичайно, піднімається і питання

сенсу життя людини.

Згідно з сюжетом в центрі твору знаходиться історія семи друзів військовополонених, які служили в австрійській армії, але потрапили в полон. Але доля була прихильною до них, і їм вдалося здійснити втечу з полону. Втім, наслідком цього стали ще більші проблеми – пора року тодішніх подій було зимовою, а значить, друзям довелося йти по безжалісного морозу. Саме погодним умовам у творі відведена дуже важлива роль – автор детально її описує і показує в якості мало не самого головного ворога героїв твору. Складні обставини наштовхують друзів на роздуми про життя та здійснення відчайдушних вчинків.

Їм вже не потрібні гроші, вони готові спалити їх, щоб зберегти вогнище. Усвідомлення швидкої смерті змушує згадувати їх про своє колишнього життя і близьких людей. Втім, всі вони зберігали людську гідність і не змогли їсти людське м’ясо навіть в умовах страшного голоду. Твір закінчується трагічно – в живих залишається лише один з семи друзів. Але Осип Турянський закінчує його оптимістичним висновком про те, що вічні цінності завжди перемагають смерть.

Питання сенсу життя в цьому творі досить очевидне. Його герої боролися за своє життя, незважаючи ні на що, здійснювали відчайдушні і не завжди обдумані вчинки, але в той же час навіть у таких складних умовах завжди залишалися гідними людьми. Думається, що якщо це вдалося їм, то повинно вдасться і кожній інший людині в будь-яких умовах. Основний сенс по Осипу Турянському – залишатися людиною в будь-яких обставинах і не шукати виправдань навіть у найскладніших умовах. Держава завжди була і буде жорстокою зі своїми громадянами. У деяких випадках вона настільки жорстока, як це описано в цьому творі. Але, визначаючи свій сенс життя, необхідно розділяти взаємини між державою і людиною, а також між звичайними людьми, адже це далеко не одне і те ж.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “У чому сенс життя за твором Осипа Турянського “Поза межами болю”