Твір на тему: “Яка різниця між освіченою і неосвіченою людиною”
Освіта була цінністю у всі часи. Що б не говорили скептики, які стверджують, що значущість освіти знижується, міцні знання, професіоналізм і широкий кругозір цінувалися завжди. Освічені громадяни – це багатство будь-якої держави. Чим більше в країні людей з вищою освітою, тим “освіченіша” ця країна, тим вище в ній рівень існування – багатше інтелектуальне та культурне життя, більш розвинена економічна сфера.
Яка ж вона, “освічена” людина? Чи тільки фахівець у своїй галузі? Звичайно, і це теж. Освічена людина – на мій погляд,
Мені думається, освіченість – це компетентність людини в основних сферах життя, широкий кругозір, начитаність, обізнаність у питаннях культури, політики, економіки. Освічена людина одним словом, це розвинена людина, яка цікавиться тим, що відбувається навколо неї, людина, яка постійно розсовує свої кордони, яка розширює свої можливості. Крім того, освічена людина, на мій погляд, просто не може бути хамом, не патріотом, шовіністом. Адже прилучення до світової інтелектуальної і культурної думки
Таким чином, стає зрозуміло, що галузь освіти є “стратегічною” сферою для держави, гарантом її стабільного та успішного майбутнього, гарантом збереження нації і країни. Але цю сферу треба розвивати і удосконалювати, потрібно прикладати чималі зусилля для того, щоб освіта була якісною, а освічених (по-справжньому освічених) людей ставало все більше. Саме в цьому, як мені здається, і полягає борг дорослого покоління перед своїми дітьми, собою і своєю країною.
Отже, в рамках окремої держави освіту можна розглядати як своєрідне зобов’язання справжнього покоління перед своїми дітьми – поколінням майбутнім. Будь-які батьки хочуть, щоб їх дитина жила достойно, благополучно, щасливо. Певною мірою гарантом такого благополуччя служить добра освіта.
Піклуючись про те, щоб діти вчилися і отримували гідні знання, покоління дорослих забезпечує їм, та й собі, хороших фахівців і хороших людей в майбутньому. Це означає, що молоде покоління буде жити в розвиненій країні і люди похилого віку зможуть не турбуватися про своє життя на пенсії. Таким чином, освіта молоді – це ще й гарант спокійної старості їх батьків.
“Освіта – це борг справжнього покоління перед майбутнім” … Що означають ці слова? На мій погляд, ця думка має “дві сторони”. По-перше, покоління дорослих зобов’язане піклуватися про дітей – такий закон природи і будь-якого суспільства. Отже, дане покоління зобов’язане забезпечити дітям освіту, щоб спокійно “відправити” їх у доросле життя.
По-друге, дане покоління, старші, повинні самі отримувати гарну освіту, постійно вдосконалюватися для того, щоб забезпечити гідне життя своїм, маленьким ще, дітям. У цьому теж борг нинішнього покоління перед своїми дітьми, майбутніми громадянами країни.
Безсумнівно, освіта – одна з базових цінностей сучасного суспільства. У нашому столітті сучасних технологій найбільшим багатством є інформація. “Хто володіє інформацією, той володіє усім світом” – так сьогодні можна переінакшити крилатий вислів. А інформація – це основа будь-якої освіти. Отже, той, хто володіє освітою – той володіє світом. Сьогодні це розуміють усі. Майбутнє за освіченими людьми і утвореними державами. Хотілося б, щоб Україна займала одне з провідних місць у списку таких країн.