Твір на тему: “Що робить людину людиною”

Мені здається, що все закладається ще далеко в дитинстві. Сім’я, в якій росте людина, виховання і ставлення до неї близьких людей – усе це дуже сильно впливає на людину та її натуру. Коли дитина розуміє, що вона потрібна і її люблять, вона стає більш ніжною і поступливою, коли вчитель хвалить учня, у нього з’являється інтерес до навчання і певного предмету, і взагалі, мені здається, саме оточення формує людину як особистість.

Зовні всі люди однакові – однакові чином, загалом – у всіх у нас є голова, руки, плечі, пальці тощо. Кожен

має форму, образ людини, але це не означає, що він є такою. Можна мати форму людини, але не бути людиною по суті.

Не зовнішній вигляд робить людину людиною. Людина стає людиною, набуваючи певні внутрішні характеристики, цінності, якості. Людиною не народжуються, нею стають. Людина цінується не за форму і зовнішній вигляд, а за зміст. Саме зміст показує, ким насправді є він чи вона.

Останнім часом дуже часто можна зустріти випадки, коли людину судять по марці автомобіля, її банківському рахунку, одягу, стільниковому телефону. Але це все приходить і уходить. Буває, зустрічаєш людину, спілкуєшся з нею, і тобі зовсім не цікаво, що

вона тобі розповідає. Тоді починаєш дивитися на її костюм, краватку, годинник, черевики. А якщо людина багата душею, то взагалі не пам’ятаєш, у що вона була одягнена.

Люди стали оцінювати один одного за зовнішніми стандартами, бо мало стало особистостей, багатих душею, сильних волею і морально стійких. Легше купити автомобіль, щоб вписатися в коло людей, ніж працювати над собою і стати кимось. Але сьогодні ти на коні, а завтра, можливо, ні. Твоє матеріальне становище не є гарантією того, що так буде завжди, і лише високі цінності допоможуть тобі утриматися на вершині.

Світ деградує, сенс життя багатьох людей опустився до тваринних потреб: поїсти, поспати, задовольнити свої особисті потреби. Багато навчаються та працюють лише з однією метою: заробити більше грошей, щоб купити кращу машину, жити в будинку, а не в квартирі, одягатися дорожче, відвідувати більш елітні заклади, харчуватися якісніше. Це не погано, але, якщо це мета всього твого життя – це трагедія!

А щоб бути людиною, людиною з великої літери, треба завжди мати мету, план, ведення, стратегію, треба бути моральним, високо духовним, душевним, слід мати особисті якості і характер. Щодо характеру, який робить людину людиною, то треба вміти контролювати свої емоції, бажання і почуття, тобто мати самовладання і бути дисциплінованим. Крім того, треба бути терпеливим, чесним, справедливим, милосердним, вірити у краще майбутнє.

До цього ж, людину людиною роблять розум, знання, розсудливість, прагнення постійно розвиватися. Адже голова нам потрібна не тільки для того, щоб шапку носити, її треба заповнювати мудрістю і знанням. А від незнання – гинуть, страждають. Незнання – корінь багатьох негараздів.

Справжня людина – це творець. Вона здатна змінювати світ, навколишню дійсність. І якщо ти не живеш для загального блага, то витрачаєш час даремно. Людина народжена, щоб залишити слід на землі. Який слід ти залишиш після себе?1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Моє ставлення до української мови.
Твір на тему: “Що робить людину людиною”