Твір на тему: “Чи потрібна вища освіта всім?”

Безліч людей чують і знають про те, наскільки важливою у сучасному світі є вища освіта. В сучасному українському суспільстві, яке є пострадянським, вища освіта – це щось таке, користь чого вкрай рідко піддається сумніву багатьма людьми. Проте кожен з нас може переконатися на практиці, що далеко не всі українці є вже прямо такими освіченими, грамотними і розумними. І це навіть незважаючи на те, що рівень освіченості українського населення в цілому надзвичайно високий. Яка ж причина цього? Чи можна на підставі цього стверджувати, що вища освіта

всім і не потрібна?

Варто розуміти, що світ і суспільство змінюються, вони вже не такі, якими були колись, якийсь час тому. Раніше навіть книги були доступні далеко не всім людям. Природно, що в таких умовах освіта, в тому числі і вища освіта, були дуже потрібні. Тепер же особисто у мене виникають серйозні сумніви в тому, що людині для успіху потрібно щось ще, крім шкільної освіти. Якщо ми поглянемо на сучасний світ, то зрозуміємо, що ключовим для успіху кожного є практична діяльність. Можна прочитати скільки завгодно учених книг, але якщо ти не практикуєшся і не робиш чогось власними руками, то навряд чи ти цього навчишся.

Вищі навчальні заклади як раз і примітні тим, що роблять упор на теорію, а не на практику, особливо вірно це у випадку з Україною. Практичні можливості сучасних вишів зовсім не такі високі, як хотілося б. Саме з цієї причини на перше місце виходить мотивація учня, його бажання чомусь навчитися, стати професіоналом своєї справи і досягти успіху. Якщо така мотивація є, він зможе і сам прочитати книги, і знайти практичні можливості, щоб стати освіченою людиною.

Я не вважаю, що в сучасності всім людям потрібна вища освіта. Є такі професії, яким можна навчитися дуже швидко, пройшовши короткі курси. Завдяки цьому суспільство і освітня система в цілому будуть оптимізовані. Крім того, аргументом на користь скорочення вищої освіти в нашій країні може бути його неефективність. Як ми бачимо, у нас не стає більше ініціативних, мотивованих і дійсно корисних для суспільства людей лише тому, що серед українців багато мають диплом про вищу освіту. Багато вузів погрузли в корупції, вони фактично не навчають студентів, а видають їм дипломи, тим самим псують реальне уявлення про ситуації в країні. Саме тому я вважаю, що вища освіта в сучасній Україні потрібно не всім.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Чи потрібна вища освіта всім?”