Твір-роздум: “Чи можна зберегти людські якості, ставши багатою людиною?”

Всі ми прекрасно знаємо вислів про те, що гроші псують людину. Чи дійсно це так? Що відбувається з людиною, коли вона по-справжньому багатіє? Чи є якісь зміни в характері, світогляді, ставленні до інших людей? Чи є шлях назад і чи можна, зрештою, зберегти нормальні людські якості після того, як людина стала дійсно багатою? Всі ці питання досить важливі і цікаві, вони заслуговують на надзвичайно ретельний розгляд і аналіз.

Думається, що перше, що відбувається з людиною після отримання багатств, це усвідомлення того, що всі проблеми вже вирішені.

Чоловік вже не повинен замислюватися про те, де шукати гроші на їжу, одяг, оплату комунальних послуг та розваги – грошей на це вистачає в достатку. І проблема відпадає. Ось тільки тонкість тут в тому, що людина не може жити без проблем. Життя – це постійний пошук і вирішення самих різноманітних проблем, зазвичай ними служать якісь побутові або споживчі проблеми, які після здобуття багатств просто випаровуються. І які ж проблеми в такому випадку виходять на перший план?

Я думаю, що коли людина позбавляється всіх проблем побутового і споживчого характеру, вона починає шукати проблеми в тих, хто її оточує. У людини псується характер, вона починає думати, що всі ті, хто поруч з нею, близькі їй тільки тому, що вона багата. Людина перестає цінувати нормальні людські стосунки, адже просто перестає вірити в те, що поруч з нею можуть бути не через гроші. Все це веде до того, що характер багатія псується дуже сильно, відповідно, він втрачає велику кількість важливих людських якостей.

Втім, я думаю, що уникнути такої ситуації цілком можливо. Хоча це буде залежати виключно від того, хто стає багатим. Він повинен проявляти більшу ступінь самоконтролю. І шукати проблеми не в людях, які його оточують. У світі величезна кількість самих різноманітних проблем. Ті, хто досягли успіху і реально розбагатіли, можуть застосувати свої таланти ще в якихось сферах, починаючи від суспільного життя і закінчуючи іншими аспектами. Саме цим і повинен зайнятися чоловік, якщо він хоче зберегти свої високі людські якості. Також важлива роль і тих, хто його оточує. Вони повинні нагадувати людині, що багатство не позбавляє її від необхідності залишатися адекватною, терпимою і такою, яка поважає інших. Лише в такому випадку високі людські якості мають шанс на те, щоб бути збереженими.


Проблема сімейного щастя в драмі ляльковий дім.
Твір-роздум: “Чи можна зберегти людські якості, ставши багатою людиною?”