Твір на тему: “Боротьба між духом і тілом за твором Осипа Турянського “Поза межами болю”

Іноді від людей можна почути думку, наскільки важливе тіло в житті і наскільки мізерний дух. Що ж, для розуміння зворотного можна порекомендувати прочитати твір Осипа Турянського “Поза межами болю”. Саме в цій поемі-повісті описується співвідношення в людині тілесного і духовного, при цьому події розгортаються на тлі вкрай складних обставин для всіх героїв твору.

Обставини поеми-повісті розгортаються в найскладніший час для будь-якого народу і навіть людства – під час війни. На цей раз мова про Першу світову війну. Сім солдатів,

які встигли здружитися на полі бою, потрапляють в полон. Звідти їм вдається втекти, але від цього їх доля легшою не стає, адже на дворі люта зима, а їм необхідно йти вперед. На їх шляху все розорене, вони стають голодними, але навіть не це найбільша проблема. Ще більше їх виснажує холодна погода, деякі готові спалити власні гроші, які раніше були їм дуже потрібні, для того, щоб зберегти вогнище. Поступово вони починають усвідомлювати, що всі разом вони вижити ніяк не можуть, хтось із них точно загине. Слідом за цим кожен з друзів розуміє, що померти може саме він і, можливо, це його останні години серед живих. Всі згадують
своїх близьких, деякі навіть починають марити. Саме в цей момент найгостріше стає проблема боротьби між духом і тілом. Всі вони могли вибрати найбільш слабкого з них, вбити його, розпалити з його одягу більше багаття і навіть вгамувати свій голод м’ясом цієї людини. Так би напевно повелися тварини в аналогічній ситуації. Але людина – не тварина, вона була створена Богом і на подобу до нього, тому ніхто з друзів не міг на таке піти. Разом вони обрали найгуманніший спосіб визначення найслабшого з них. Оскільки залишатися нерухомим було не можна через холод, вони почали скакати навколо свого слабкого багаття і робили це до тих пір, поки найслабший їх них, Бояні, не витримав, звалився з ніг і помер. Після цього вони зняли з нього одяг і зробили багаття більшим.

Війна – це час і місце, де дуже часто людям доводиться боротися зі своїм тілом на догоду духу. Всі біди війни були ретельно описані і Осипом Турянським в його творі “Поза межами болю”. Автор обрав правильний шлях і показав, що відбувається, коли в цій боротьбі перемагає не тіло, а дух. Це може надихнути людей на благородні вчинки і вказати людству на необхідность робити все можливе для недопущення воєн.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Боротьба між духом і тілом за твором Осипа Турянського “Поза межами болю”