Твір на тему: “Плюси і мінуси вступу України до ЄС”

Поточна політична та суспільна ситуація в нашій країні знову наштовхує на роздуми про плюси і мінуси в європейській інтеграції України та користь від остаточного вступу в Європейський Союз. Ще кілька місяців тому здавалося, що європейський вектор розвитку неминучий, але у нас все дуже швидко змінюється, тому ця проблема знову стає актуальною.

Як мені видається, найголовнішим фактором вступу чи невступу України до Європейського Союзу є географічне положення країни. Із західного боку ми маємо достатньо розвинені з громадянської точки

зору країни, з східного боку у нас лише одна величезна країна, яка дуже багата, але практично не випереджає нас самих у розвитку. Тому думається, що основним мінусом вступу до Європейського Союзу України буде подальша неможливість зближення з Росією і всі ті негативні чинники, які з цим пов’язані. Які конкретні проблеми можуть виникнути через вибір Європейського Союзу замість Росії? По-перше, це економічні проблеми, які можуть незабаром виникнути. Економіки України і Росії тісно пов’язані і відмова співпраці наших східних партнерів в деяких галузях економіки позбавить багатьох українських трудівників роботи. Росія розглядає
Україну як дуже тісного партнера і хоче завжди впливати на нас, тому виступає проти приєднання України до Європейського Союзу.

У той же час можна сказати, що плюсів від такого приєднання до ЄС набагато більше. Навіть якщо міркувати приземлено і примітивно, європейці живуть просто краще, ніж росіяни та українці, це може служити підтвердженням того, що вступ до Європейського Союзу – це дійсно правильний вибір. Звичайно, багато хто скаже, що сам по собі вступ нічого не дасть, адже всі внутрішні перетворення повинні бути втілені в життя самими українцями, а не іноземцями. Я з цим повністю згоден, але в той же час думаю, що співпраця з успішними в створенні громадянського суспільства та ринкової економіки країнами позначиться на нашій країні краще, ніж співпраця з наскрізь корумпованою Росією. Не потрібно недооцінювати можливість наших західних партнерів впливати і робити підказки будь-якій українській владі. У нашої країни є великий потенціал – працьовите населення, величезні і родючі землі, так що й самим європейцям буде вигідно з нами співпрацювати і допомагати нам.

Деякі скажуть, що Україні зовсім не потрібно вступати до Європейського Союзу, адже ми можемо впоратися з усіма проблемами самостійно. Я дозволю собі не погодитися з цим. Тиск з боку Росії не припиниться ніколи. Щоб нівелювати мінуси від відмови найтіснішої співпраці з цією країною, нам необхідно заручитися підтримкою наших західних європейських партнерів. Без цього Україна не зможе стати сильною і успішною.


Твір на тему моя майбутня професія вчитель.
Твір на тему: “Плюси і мінуси вступу України до ЄС”