Твір-роздум: “Місце України у світовій спільноті”

Світові питання, державні відносини і геополітика – все це надзвичайно важливі теми, які мають певний вплив не тільки на керівні органи різних країн, але і на їх безпосередніх мешканців. Саме з цієї причини кожен поважаючий себе громадянин повинен хоча б базово розбиратися в світовій ситуації і в тому місці, яке належить Україні у всьому світі. Це дійсно необхідно і дуже важливо, оскільки дозволяє державним діячам спиратися на широку народну підтримку при прийнятті тих чи інших рішень державного характеру.

Як відомо, Україна знаходиться

між двома великими політичними і економічними блоками: між Європейським Союзом, який об’єднує 27 держав західної, центральної і східної Європи, і Євразійським Союзом у складі Росії, Білорусії і Казахстану. Незабаром до них також можуть приєднатися Киргизстан та Вірменія. Безумовно, Україна не може залишатися осторонь від цих союзів, вони ж, в свою чергу, точно так само хочуть включити в себе нашу країну. Що ж робити? Яке рішення правильне? Відповідь на це питання і буде визначати місце України в світовій спільноті.

Думається, що, незважаючи на загальну кризу західної цивілізації, з прагматичної точки зору цей вибір є

більш вигідним. Безліч країн колишнього соцтабору, включаючи Польщу і країни Прибалтики, увійшли до ЄС і їх рівень життя став дещо вищим, ніж раніше. Навряд чи можна сказати, що у їх історії настав час розквіту, тим не менш, об’єктивні економічні показники, а також різні опитування серед населення свідчать про те, що живеться там дійсно непогано.

Що ж до Євразійського Союзу, то варто сказати, що в нинішній час питання можливого вступу в цю організацію не розглядається. Звичайно, обставини в нашій країні швидко змінюються і можуть помінятися ще, але поки що ймовірність вступу туди невелика. І навряд чи варто розраховувати на економічний розквіт або суттєве реформування нашої країни у складі цього союзу. Все це тому, що і самі країни-учасниці цього утворення не мають дуже розвинених економік, громадських і політичних інститутів.

Я думаю, що місце сучасної України знаходиться в європейській частині світового співтовариства. Незважаючи на безліч проблем і загальну неготовність нашої країни повною мірою слідувати західним цінностям, все-таки варто визнати, що набагато краще прагнути в союз, що складається з більш розвинених і просунутих країн. Втім, я з розумінням ставлюся до людей, які не хочуть, щоб наша країна вступала в антиросійські союзи. Проросійські настрої в нашій країні досить сильні, і до цих людей слід ставитися з повагою.


Твори-роздуми.
Твір-роздум: “Місце України у світовій спільноті”