Твір на тему: “Кожна людина – носій власної філософії, цілий світ. За мотивом роману Федіра Достоєвського “Злочин і кара”

Федір Достоєвський і його творчість знамениті не тільки яскравим і глибоким відображення філософських проблем його часу, а й унікальними за своєю детальністю і ретельністю описами поведінки та характерів головних героїв творів. Досить детально досліджується внутрішній світ героїв роману “Злочин і кара”. Показані не тільки одномоментні мотиви діяльності людей, але і їх розвиток та психологічні зміни.

Основним прикладом створення власної філософії і свого особистого світу в романі є його головний герой Родіон Раскольніков. Незважаючи

на об’єктивні труднощі й фактори, що мали великий вплив на головного героя, не можна заперечувати, що найважливіші події роману були продиктовані саме змістом внутрішнього світу Родіона Раскольнікова. Рішення покращити світ він прийняв під впливом теорії, яку він фактично сам для себе і створив. Відповідно до цієї теорії поділу людей, він мав право скоїти цей злочин, і він його скоїв. Але, незважаючи на те, що в цілому злочин виявився успішним і ефективним, після його скоєння головний герой зазнав страждань у зв’язку з муками власного сумління, не поліпшивши ні своє життя, ні життя оточуючих. Проте, Родіон
щосили чіпляється за свій такий цінний внутрішній світ і не відмовляється від винайденої ним же теорії. У його голові і душі борються відразу кілька протилежних сил, результат цієї боротьби може бути тільки один – відсутність внутрішньої гармонії і постійний пошук розради і внутрішнього виправдання.

Говорячи про інших героїв роману, можна відзначити, що для них наявність власної філософії теж характерна. Втім, не можна сказати, що з їх позицій світосприйняття було настільки ж складним і суперечливим, як з позиції Раскольнікова. Наприклад, для Катерини Іванівни була характерна висока моральність, не можна сказати, що вона коли-небудь від неї відмовлялася, навіть у найскладніші моменти свого життя. В деякій мірі суперечлива натура Сонечки Мармеладової. Її злочин не є настільки ж страшним, як злочин Раскольнікова, але, тим не менш, за задумом автора вона теж злочинниця, але також не позбавлена??і хороших людських якостей. Характери інших героїв роману далекі від однорідності й ідеалу, кожен з них є носієм власної філософії і поглядів на світ.

Роман Федора Достоєвського “Злочин і кара” дає читачам вичерпне уявлення про те, наскільки сильно кожна людина і її дії залежать від внутрішнього світу і філософії. Як мені здається, цей роман є реалістичним – у житті все нерідко складається подібним чином.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Кожна людина – носій власної філософії, цілий світ. За мотивом роману Федіра Достоєвського “Злочин і кара”