Твір на тему: “Філософське значення роману “Злочин і кара”

Літературні твори мають певне філософське значення. Відшукати філософське значення у дійсно видатних творах, таких, як “Злочин і кара” авторства Федіра Достоєвського, вкрай важливо, адже ця філософія є дуже глибокою і навіть основоположною для розуміння всієї складності життя. Саме в цьому творі я спробую визначити філософське значення цього роману.

Значення будь-якого твору, роману в тому числі, найкраще розкривати при аналізі його героїв. Наприклад, дуже цікаво розглядати головного героя, Родіона Раскольнікова. По-перше, він примітний

тим, що мав власну філософію. Він вважав, що є такі люди, яким дозволено абсолютно все. Спочатку він відносив і себе самого до цієї категорії, однак потім, не зумівши досягти бажаного, вирішив, що він просто недостатньо вправний, але від своєї філософії і теорії все одно не відмовився. Як мені здається, це і є перша важлива філософська ідеї роману – іноді люди занадто вперті, щоб відмовлятися від помилкових думок і переконань, навіть якщо вони повністю провалилися.

Інша найважливіша філософська думка цього твору криється в тому, що за свої вчинки завжди доводиться відповідати. Як би не був вчинений злочин

Раскольнікова, він все одно відчував свою відповідальність. Спочатку його не могли примусити відповісти за його вбивства, адже розслідування просувалося мляво, але Розкольників все одно мучився, бо десь у глибині душі напевно розумів, що зробив щось абсолютно неприпустиме. Як мені здається, розуміння цього аспекту теж дуже важливо, адже проблема відповідальності людини перед суспільством актуальна практично для кожного з нас.

Третьою філософською проблемою, яка привернула мою увагу, є роль талановитої людини в суспільстві. Розкольніков, на мій погляд, був людиною грамотною, здібною, він міг досягти чогось суттєвого в житті. Ось тільки суспільство не могло надати йому жодної можливості зробити щось дійсно добре. Саме з цієї причини він повинен був поневірятися, займатися багатьма непотрібними речами, які ні до чого доброго не приводили. У тому числі, він і здійснив свій страшний злочин, за що і поніс покарання.

Я думаю, що практично все філософське значення даного роману включено в ті аспекти, які я розглянула в даному творі. Однак навряд чи було б розумним виключати і деякі інші аспекти, які пішли від моєї уваги. Цей твір настільки глибокий і цікавий, що його потрібно перечитувати безліч разів, щоб повністю зрозуміти.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,00 out of 5)

Твір на тему: “Філософське значення роману “Злочин і кара”