Твір на тему: “Чим Достоєвський близький сьогоденню? За твором “Злочин і кара”

Твір під назвою “Злочин і покарання” одного з найвидатніших російських письменників Федора Достоєвського увійшло в найвизначнішу колекцію класики світової літератури. Цей роман цілком і з упевненістю можна називати вічним, оскільки в ньому зачіпаються такі аспекти людської душі і світосприйняття, які не втрачають своєї актуальності ніколи. Ось і в даний час, сучасність, цілком можна відшукати щось таке, що стане цілком собі близьким до творів Достоєвського.

Як мені здається, найголовнішим у творі Достоєвського “Злочин і кара” є його головні герої, саме їх і варто розглядати найретельніше. Аналізуючи головних героїв цього твору, можна прийти до безлічі цікавих і повчальних висновків, які й будуть вказувати на той самий зв’язок цього твору і всієї нашої з вами сучасності. Зокрема, всі ми знаємо, що головним героєм роману “Злочин і кара” є Родіон Раскольніков, дослідження його цікавого образу дозволяє знайти паралелі з сучасністю. Думається, що внутрішній світ Родіона досить схожий на внутрішній світ багатьох сучасних людей.

Про сучасний світ можна

сказати те, що в ньому існує набагато більше спокус, які рухають людиною в її бажанні добитися певного життєвого успіху. І саме під впливом цих спокус люди готові чинити злочини і правопорушення так, як це зробив Раскольніков. Втім, в той же час обов’язково слід зазначити, що самим Раскольніковим рухало не бажання збагатитися, а прагнення допомогти іншим, тим, кому було ще складніше. Крім того, варто зазначити, що свої дії він базував на певній життєвій філософії. Але це по суті це мало відрізняється, адже сучасні злочинці теж іноді зобов’язані спокутувати свої злочини муками совісті, як це відбувалося з Раскольніковим. Як мені здається, схожість в цьому плані між сучасними людьми та людьми, які жили у часи, описані Достоєвський, і є та сама близькість, яку я намагаюся відшукати в цьому романі і сучасності.

Крім того, здається, що ще однією спільною рисою є ідея про те, що чим бідніша людина, чим менше у неї благ, тим у нього вище і тонше душевний устрій. Це точно так само можна побачити по деяких образах героїв твору Достоєвського, зокрема, по Соні Мармеладовій. Слід зауважити, що в сучасності звичайні пересічні люди рідко виділяються, в той же час, за своїм душевним якостям і характеристиками вони набагато краще, ніж якісь знаменитості. І це ще одна риса цього роману, яку слід брати до уваги.


Цілющі джерела нашої духовності.
Твір на тему: “Чим Достоєвський близький сьогоденню? За твором “Злочин і кара”