Твір на тему: “Чи потрібні державі освічені люди?”

Освіта – це невід’ємна частина духовного багатства кожної людини, кожної особистості без винятку. Завдяки освіті чоловік може принести користь як самому собі, так і всьому суспільству. Забезпечення певного і високого рівня освіти почало турбувати державу вже кілька століть назад, саме тоді і було впроваджено загальну освіту, і ці процеси удосконалюються до сьогоднішнього часу. Ми всі знаємо ми про загальнообов’язкове навчання в школі, про освіту, що отримується у вузах, а також про те, що людина може вчитися чомусь новому і корисному

фактично протягом усього свого життя.

Тим не менш, деякі люди ставлять під сумнів той факт, що державі дійсно необхідні освічені люди. І не можна сказати, що такий сумнів повністю позбавлений будь-яких серйозних підстав. З одного боку, успіх держави безпосередньо залежить від освіченості населення. З іншого боку, надто грамотні й освічені люди напевно спробують обмежити владні функції держави, тим самим будуть їй істотно заважати. Саме на цьому і тримається переконання деяких людей в тому, що державі не потрібні освічені люди.

Втім, слід зауважити, що відповідь на це питання лежить виключно в площині того,

про яку саме державу йде мова. Наприклад, якщо ми ведемо мову про державу, яка чесно ставиться до свого народу, прагне дійсно розвивати та задовольняти його потреби, а не тільки збагачувати верховних правителів такої держави, то, звичайно, таке держава має потребу в освічених людях, які допоможуть їй перемагати в рамках міжнародної конкуренції. Навпроти, якщо мова йде про нечесну державу, то їй такі люди зовсім не потрібні, адже вони будуть тільки заважати вирішувати державні справи, які найчастіше носять не самий приємний і вигідний для населення характер.

Як мені здається, ідеальних держав не існує. Точно так само не існує однозначно негативних держав, де немає нічого хорошого. В цьому плані ситуація постійно і динамічно змінюється, як і обставини в конкретних країнах. Саме з цієї причини не варто звинувачувати одні держави і підносити до небес інші. У всіх є проблеми, які необхідно вирішувати.

У цілому, підбиваючи підсумки, можна сказати, що, як правило, держави мають потребу в освічених людях, щоб вигравати конкуренцію на міжнародному ринку. У той же час, держава не може бути задоволена, якщо ці освічені люди починають диктувати свої умови обраним державним правителям. Тобто, однозначної відповіді на це питання немає.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Чи потрібні державі освічені люди?”