Уроки мудрої Багіри (за казкою “Мауглі”)

Хто не бачив по телебаченню таку картинку: боксери перед відповідальним боєм демонструють перед публікою і один перед одним свій характер, витримку, вони пильно, невідривно дивляться в очі один одному – хто кого передивиться, той і має сильніший характер, витримку. Згадується це, коли читаєш епізод, у якому мудра Багіра нагадує своєму улюбленцю Мауглі, що він Людина. Вона дивиться пильно в очі Мауглі і перша відводить погляд. І це Багіра, яка наводить жах на все живе, що мешкає у Джунглях. Пояснюється це просто: Багіра народилася серед людей,

у неволі, і сама колись відчула жах перед людиною. У цьому мудра пантера зізнається Мауглі. Це був один із найважливіших уроків, які Багіра дала Людському дитинчаті.

Як і Багіра, інші тварини також побоюються Мауглі, бо він людина, але з однією різницею: Багіра – його друг. Серед ворогів Мауглі – Шер-Хан, тигр. Він мріє посісти місце Ватажка Зграї. У гонитві за владою Шер-Хан готовий на будь-яку підлість, щоб усунути зі свого шляху Мауглі. І тоді Багіра розповідає Мауглі про Червону Квітку, якої боїться і кровожерний Шер-Хан, і вовки, і шакали. Навіть Акелі, Ватажку Зграї, не подолати страху перед Червоною Квіткою.

Нею володіють люди. Це вогонь. Це була корисна наука.

Мауглі добуває вогонь і стає з ним ще грізнішим для мешканців Джунглів. Завдяки цьому дитинча дістає можливість виконати прохання Багіри – заступитися Ватажка Зграї Акелу, який вже втратив колишню силу. Шер-Хан, його підримують молоді вовки, хто не хотів позбутися Акели. Але Мауглі не міг допустити загибелі друга, і тоді він кидає виклик жорстокості. Його грізна зброя – Червона Квітка. Запахло підпаленою шерстю Шер-Хана. Тигр умить став жалюгідним, затрусився від страху. Про подальшу боротьбу за владу навіть не йшлося. Завдяки мужності і мудрості Багіри Акела запинається жити серед вовків. Ніхто в Джунглях не має права чіпати його.

У подальшому житті Мауглі уроки Багіри не минуть безслідно. Він повернеться до людей, як Багіра повернулася від людей у Джунглі. Мауглі житиме за людськими законами. Але уроки любові і справедливості не минуть даремно, допоможуть йому знайти своє місце серед людей.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Уроки мудрої Багіри (за казкою “Мауглі”)