Твір на тему: “Буває вчинок – з самим собою поєдинок”

Життя людини від початку до кінця зіткане з його світогляду, думок, почуттів, дій і діянь. Причому переплітаються ці нитки дуже туго і розповідають про особистість людини. Тому дуже важливо контролювати хід своїх думок, дій, показати себе такими, які ми є насправді.

Того, що ми народилися на цей світ, що батьки забезпечили нам спокійне життя зовсім не достатньо, щоб бути щасливими, щоб з гордістю сказати: “Я прожив своє життя гідно!”.

Щастя людини вимірюється. Споконвіку людство високо цінує доброту людини. Ніщо: ні багатство, ні влада,

ні краса не підійме людину так, як піднімає його перед усім і всіма його доброта. У такому випадку може виникнути питання: “А що таке доброта?”. Доброта – це чуйність, душевне розташування до людей, прагнення робити добро іншим. Добро – це співчуття, розуміння, це вчинок, здійснений на грунті добрих намірів. Робити добро не так-то просто, як здається. Адже для цього людині треба серцем повністю відкритися всьому світу. Доброта полягає не стільки в наданні допомоги, скільки в умінні співчувати, любити. “Добрі справи, – за теорією мудрого мислителя Джона Раскіна, – не творяться з-за ненависті або за наймом,
а тільки по любові”. Поряд зі словом “добро” часто вживаються слова “благо, гуманність, милосердя, жалість, співчуття”. Все це разом може говорити про людяність, союз просвітленого розуму і чуйного серця. Людяності, по Аркадію Гайдару, так само треба вчитися, як навчаються будувати будинки, вирощувати хліб і літати на літаках. За природою людина недосконала. Вона схильна бачити в оточуючих скоріше негативні сторони, ніж позитивні. Більша частина суспільства так і робить і, тому, страждає від людської невдячності.

Кожна людина повинна вчитися співпереживати, співчувати. Треба містити в своїх думках не заздрість, а радість за інших, бажання допомагати нужденним, творити приємні вчинки. А те, що багато хто вважає, що зла на світі більше – це неправда, адже добро є в кожному. Часто ми просто ненароком ображаємо друга, а недругові допомагаємо. Чому відбувається зло? Багатьох просто штовхають на невірний шлях погані люди або важкі обставини. Як то кажуть: “Буває вчинок – з самим собою поєдинок”. У такому випадку можна згадати ще один вислів Джона Раскіна: “Робіть добро, живучи і вмираючи – в іншому випадку неминуче настане день, коли ви будете працювати не на користь добра, а зла”. Світло щирої доброти осяює не тільки обличчя, але і шлях у житті. Добрі справи яскраво виражаються на тлі злих. Від того добрим людям і життя дається легше.

Для того, щоб робити добро, зовсім не потрібні гроші. Адже навіть маленька дитина може зробити добро – допомогти старшим – просто послухатися батьків. Ну, а якщо дитина сіє добро, то й доросла людина, безсумнівно, може це зробити. Напевно, багато людей мріє зробити світ таким же, як і в добрій казці, де добро перемагає зло, і в якій завжди щасливий кінець.

Що стосується мене, то я вважаю, що навколо мене немає злих людей. Але мені здається, що я сама знаходжу в собі трохи заздрості і злоби. Я здійснювала добрі вчинки, але все ж уявного співчуття я приділяла людям більше, ніж конкретної допомоги. Мені хочеться, щоб всі жили в доброму світі, наповненому любов’ю і радістю. Я закликаю всіх робити добро, адже не кожному вистачає в цьому світі уваги, якийсь душевної теплоти. Адже саме коли ми робимо добро, на душі стає добре, і за кожне добро всім обов’язково скажуть спасибі. А ось вчинків, які будуть примушувати переборювати свою совість і відмовлятися від своїх моральних принципів, краще не робити.

Ми народилися на цьому світі завдяки нашим батькам і з волі божої. І чи не буде правильно, якщо ми будемо висловлювати свою подяку через добрі справи: ввічливо ставитися до оточуючих, з великим співчуттям і розумінням давати руку допомоги тим, хто потребує цього. Чи не це буде тим самим щастям, за яким ми прийшли в цей світ? Я впевнена, що відповідь на ці питання прозвучить одноголосно: “Так! Доброта і вчинки за особистими розумінням справедливості врятують нас від зла, врятують весь світ! На добрі справи дано життя! Добро є наше щастя!”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Буває вчинок – з самим собою поєдинок”