Найважливіша перемога – це перемога над самим собою

Переважна більшість, безперечно, визнає загальнолюдські моральні цінності – добро і милосердя, дружбу й вірність, гідність і гуманізм, але не часто замислюється, як же конкретно ці категорії виражаються в їхньому житті. Стомлені від негараздів та постійних стресів, заглиблені у свої численні проблеми, люди збайдужіли один до одного, до чужого горя. Вони обрали своїм девізом: “Це мене не стосується”, хоча кожен з них в цілому непогана людина.

Таким є герой оповіді Шестопалов. Йому дісталося місце в переповненому автобусі. Аж раптом

якась жінка просить прилаштувати десь її вантаж, бо важко тримати. Шестопалов запропонував місце, сподіваючись, що та відмовиться. Не дуже наполягав, як пасажирка дійсно відмовилась. А сам відчував роздратування, незручність від того, що не довів добру справу до кінця і що його не полишили у спокої. Коли водій автобуса виявив до жінки неповагу та злість, Шес-топалова це розлютило. Він заступився за пасажирку і сам постраждав – його висадили раніше, та ще й у калюжу. Але дивно: відчув при цьому полегшення, бо його “зіщулена душа випросталась і підвела голову”.

Чоловік одержав перемогу над своїми душевними лінощами,

байдужістю та відстороненістю. А перемога над самим собою – це найважливіша перемога. Від того, що Шестопалов сам напросився на незручність для себе, взявся допомогти бідній жінці, виграв найперше він сам, бо став поважати себе, відновив душевну рівновагу Та власну гідність. А це дуже важливо – почувати себе Людиною.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Чи замінить інтернет книжку.
Найважливіша перемога – це перемога над самим собою