Протистояння добра і зла у новелі «Я (романтика)»

Протистояння добра і зла у новелі Миколи Хвильового «Я (романтика!)» Добро чи зло? Що вибрати? Ці два поняття покладені на вагу нашої свідомості. Це те , що людина повинна вибрати.

Бути доброю і служити правді, чи стати на жорстокий бік зла. Кожен із письменників намагався донести до нас розумне вирішення цієї проблеми, але не кожна людина здатна це зрозуміти. Ось і ще один великий письменник Микола Хвильовий, із великою вірою на хороше майбутнє, намагається довести нам сутність людського життя: у доброті чи злі?

Це ще один письменник із

великої літери, який до останнього вірив у хороше майбутнє українського народу. Але його зрадили. Цей жорстокий вчинок назавжди змінив думку Хвильового, і довів його до самогубства. Чому людина повинна померти, так і не побачивши, вільну від різних партій державу?

Прочитавши новелу «Я (романтика!)» я зрозуміла, ніхто не має права показувати людині правильну точку зору на те чи інше питання. Так і в цій новелі, Хвильовий показує нам , що та людина, яка здатна вбити свою рідну матір, не може називатися «людиною». Чому? А тому, що це вже не людина. Це виродок у людській подобі, який думає що він може все. Який думає, що служіння

партії краще, ніж віра у людську доброту та любов до матері.

Хоча Микола Хвильовий і був вірний партії, та все одно людська совість і здоровий глузд показали йому правильний шлях. Це питання турбує людину і в наш час. Адже і сьогодні деякі люди не можуть вирішити, що краще у житті. Тож ми повинні знати, що майбутнє нашої країни і людей залежить від вибору, який ми зробимо з вами сьогодні.

На мою думку, ця новела є своєрідним попередженням про непоправну втрату на вибраному шляху істинних цінностей, по-справжньому гуманістичних ідеалів.

Всім людям нашої держави набридло жити під вказівками верхівок нашої країни. Кожен із нас прагне жити у сильній, єдиній, великій, могутній державі. Прагне побачити своїх дітей щасливими. Але скажіть коли це буде, якщо наш народ ще не вирішив що краще. Добро уособлює чесних справедливих людей, мир, любов. Державу без хабарництва. А ми поки що живемо у час зла. Бо зло це війна, корупція, і беззаконня.

Звичайно у нас є закони, але вони відносяться лише до людей із нижчих станів. Олігархи, державні посадовці не підпорядковуються цим правилам. Наша держава буде процвітати тоді, коли всі почнуть боятися законів , і всі будуть рівні у своїх правах. Тому давайте разом боротися за чесне і справедливе майбутнє! Давайте вірити, що такий час все ж таки буде у нашій єдиній країні Україні.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Протистояння добра і зла у новелі «Я (романтика)»