Революція це кривава вакханалія зла (за новелою М. Хвильового “Я (Романтика)”)

І. Трагічні суперечності революційної епохи в долі М. Хвильового. (Величні й трагічні події початку XX століття розкололи світ на дві частини, а Україну – на два ворожих табори. Микола Хвильовий, захоплений більшовицькими ідеями, стає революціонером-романтиком, замріяний у майбутню “загірну комуну”, де всі люди будуть рівними, вільними і щасливими. Та дуже скоро його чутливе серце зрозуміло, що ці мрії назавжди залишаться нездійсненними адже це райдужне майбутнє будувалося на крові й смерті мільйонів ні в чому не винних людей.)

ІІ.

Новела “Я (Романтика)” – це неприкрита правда про революційні події.

1. Проблема вибору свого життєвого шляху. (Перед головним героєм романтиком революції – стоїть проблема вибору: залишитись людиною чи віддатися звірячим інстинктам? Згадки про матір з очима Марії, про її м журений голос і тиху ласку роблять його “слабким”. Ці згадки збуджуюи, у ньому людські почуття, і він відганяє їх від себе, адже вони заважають йому повністю віддатися служінню високій ідеї: його кличе країна щастя й благодаті для всіх бідних, голодних і нещасних – загірна комуна. Він обирає свій шлях, який приведе його в нікуди, у безвихідь.)

2.

Тема роздвоєння людської особистості в новелі “Я (Романтика)”. (“Я чекіст, але я і людина”, – часто промовляє про себе герой, ставлячи ш р таки служіння революції на перше місце. Він має роздвоєну душу, і дві половинки його душі – це добро і зло, мудрість і безглуздя, рай і пекло. Він ледь розуміє, що проміняв справжні цінності життя на фальшиві, але його неспокійне сумління не дає спокою душі, примушує сторожко вдивлятися в темряву, надовго замислюватись і переживати жахливі хвилини муки він згадок про матір.)

3. Ціна революційних ідеалів. (Герой-романтик приносить своїм революцій ним ідеалам неймовірну жертву – рідну матір. Син розуміє, що утому розкішному замку панує садизм, що він і його товариші дають волю власному злочинному “я”. Ате ні він, ні юні фанатики комуни не здатні відмовитися від революційних гасел, протистояти кривавій вакханалії “тагабатів” і тіпій жорстокості “дегенератів”. Герой розуміє свій страшний злочин, але свідомо й холоднокровно йде на нього, бо цього вимагає революція.)

ІІІ. Двобій кривавої стихії революції з людським “я”. (Революція привносим, у душу героя дисгармонію, розколює його єство на багато шматочків. Він і чекіст, і людина, і злий геній, і осколок материнської любові, і фанатик, і справжній комунар, і главковерх чорного трибуналу, і бандит, і інсургент. Але передусім він революціонер, і всіма його діями керує класова ненависть. Він благословляє той момент, коли зустрівся з доктором Тагабатом, аж раптом згадка про матір викликає бажання прихилитися до рідних грудей і відчути дотик сухих старечих рук. Ми бачимо, в яких муках проходить боротьба між Добром і Злом. Цей двобій Добро програє, адже фанатична відданість революційній ідеї руйнує людську особистість, убиває душу.)1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Опис ставка.
Революція це кривава вакханалія зла (за новелою М. Хвильового “Я (Романтика)”)