“Нові люди!” у романі Н. Г. Чернишевського “Що робити?”

Н. Г. Чернишевський писав свій роман “Що робити?”, будучи ув’язненим у Петропавловскую міцність. У цьому романе він писав про “нових людей”, які тільки що з’явилися в країні. У романі “Що робити?

“, у всій його образній системі Чернишевський питался представити в живих героях, у життєвих ситуаціях ті нормативи, які, як він думав, повинні виявитися головним мірилом суспільної моралі. У їхньому твердженні Чернишовский бачив високе призначення мистецтва. Герої “Що робити?

” – “особливі люди”, “нові люди”:

Лопухів, Кирсановий, Віра Павлівна Їх так званий розумний егоїзм – результат усвідомленийний цілеспрямованості, переконаності в тім, що індивідуумові може бути цілком добре лише в розумно влаштованийном суспільстві, серед людей, яким теж добре. Цих правил, як ми знаїм, дотримувався в житті сам Чорнішевский, їм випливають “нові люди” – герої його роману. “Нові люди” не грішать і не каються. Вони завжди міркують і тому дегавкають тільки помилки в розрахунку, а потім виправляють ці помилки й уникають їх у наступних викладеннях В “нових людей” добро й істина, чесність і знание, характер і розум
виявляються тождественними поняттями; чим розумніше чолостоліття, тим він честнее, тому що він менше робить помилок.

“Нові люди” ніколи нічого не жадають від інших, їм самим необхідна повна воля почуттів, думок і вчинків, і тому вони глибоко поважають цю волю в других. Вони приймають друг від друга те, що дається, – не говорю, добровільно, цего мало, але з радістю, з повним і живим насолодою. Лопухів, Кірсанов і Віра Павлівна, що є у романі “Що робити? ” головними представниками людей алевого типу, не роблять нічого такого, що перевищувало б звичайні человеческие можливості Вони люди обикновенні, і такими людьми визнає їх сам автор; ця обставина чрезвичайно важливо, і воно надає всьому ромуну особливо глибоке значення.

Описивая Лопухова, Кірсанова й Віру Павловну, автор затверджує: от такими можуть бути звичайні люди, і такими вони повинні бути, якщо хочуть знайти в житті багато щастя й насолоди. Бажаючи Довести читачам, що вони действительно звичайні люди, автор виводить на сцену титанічну фігуру Рахметова, якого він сам визнає незвичайним і називає його “особенним”. Рахметов у дії роману не бере участь, так йому в ньому нема чого й делать. Такі люди, як він, тільки тоді й там бувають необхідні, коли й де вони можуть бути історичними діячамі. Їх не задовольняє ні наука, ні рємейное щастя.

Вони люблять всіх людей, страждають від кожної несправедливості, що відбувається, переживають у собственной душі велике горе мільйонів і віддають на зцілення цього горя все, що можуть віддати. Спробу Чернишовского представити читачам особливого людини можна назвати вдалої. До нього брався за цю справу Тургенєв, але звершенно безуспішно. “Нові люди” Чернишевського – діти міських чиновників і міщан. Вони трудяться, займаються природничими науками й рано почали пробивати собі дорогу в житті.

Тому вони розуміють людей праці й виходять на шлях преобразования життя. Вони займаються справою, який необхідно народу, відмовившишись від всіх благ, які могла б їм дати приватна практика. Перед нами цегавкаючи група однодумців. Основиття їхньої діяльності є пропаганда. Студентський кружок Кирсанова – один з найдійовіших.

Тут виховуються молоді революционери, тут формується особистість “особенного людини”, професіонал^-професіонала-революціонера-професіонала. Чернишевський зачіпає й проблему емансипації жінок. Вирвавшись із рідного дому, Віра Павлівна звільняє й інших жінок. Вона зздает майстерню, де допомагає бідним дівчинам знайти своє місце в житті. Чернишевський у такий спосіб хоче попоказувати, що потрібно перенести з будущего в сьогодення.

Це й нові трудові відносини, і справедлива оплата трутак, і сполучення розумової праці з фізичним. Таким чином, російська література як дзеркало відбила появу “нових людей”, нові тенденції в розвитку суспільства. У той же час літературні герої стали зразками для поклоніння, для наслідування.

А соціальна літературная утопія “Що робити?” у тій частині, де розповідається про справедливий организации праці й винагороді за працю, стала дороговказною зіркою для нескількох поколінь росіян революционеров.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

“Нові люди!” у романі Н. Г. Чернишевського “Що робити?”