Твір на тему: “Що робити зі сміттям?”

Проблема сміття і відходів різних видів є досить серйозною проблемою сучасності. Ще не так давно за історичними мірками люди і зовсім не замислювалися про сміття – практично все сміття можна було переробити. Сьогодні ж ситуація дещо змінилася, оскільки з’явилися нові види матеріалу, які не підлягають швидкій переробці. Крім того, людство стало більш трепетно??ставитися до навколишнього середовища, і це правильно, адже дуже складно передбачити, як відповість нам природа на наші постійні спроби її експлуатувати.

Першим кроком для вирішення

проблеми зі сміттям є його сортування. Відповідальність за організацію сортування сміття лежить не тільки на державі і органах місцевої влади, а й на громадянах. Щоб зменшити проблему сміття, кожне домогосподарство має завести спеціальні місця для збору кожного окремого виду сміття. Це зовсім не так складно, як здається, а користь від цього дуже велика. У деяких країнах нашої планети можна вже побачити спеціальні різні види баків для різних видів сміття. Це дуже хороша ідея, вона повинна бути поширена і реалізована в усіх країнах світу.

Але одним лише сортуванням повністю проблему сміття вирішити не вдасться. Справа

в тому, що сьогодні в багатьох куточках нашої земної кулі утворилися величезні звалища сміття, які не переробляються і не можуть бути знищені без шкоди для екології та здоров’я людини. Звичайно, багато хто все ще спалює сміття, але це представляється лише тимчасовим виходом із проблеми. На сьогоднішній день обставини складаються так, що багаті люди цього світу все ще не прагнуть займатися ризикованими, але все ж суспільно важливими проблемами, наприклад, тією ж переробкою сміття. При цьому думається, що при бажанні дійсно заможного інвестора шлях для того, щоб переробляти сміття ефективно для людей і безпечно для екології, міг би бути досить швидко знайдений. Думається, що першим кроком для вирішення проблеми зі сміттям має бути стимулювання інвестування в переробку сміття, а для цього держава повинна проводити ефективну пропаганду, показуючи, які блага нашому суспільству обіцяє інвестування саме в цю справу.

На жаль, зусиль звичайних людей для вирішення проблеми зі сміттям сьогодні вже недостатньо. Звичайні громадяни можуть вирішувати проблему зі сміттям лише шляхом недопущення збільшення його кількості. При цьому рішення проблеми зі сміттям на звалищах залежить від волі держав і привабливості цієї справи для бізнесменів. Втім, хотілося б висловити і оптимізм – людство не раз справлялося з аналогічними проблемами у своїй історії, повинно впоратися і з цією.


Істинні та фальшиві цінності.
Твір на тему: “Що робити зі сміттям?”