Іншомовні слова (твір на лінгвістичну тему)


Ми живемо в світі, який сформувався за багатовікову історію розвитку народів різних країн, культур, мов. Ми не можемо жити, не спілкуючись з іншими людь­ми. Кожний народ використовує те, що придумали інші.

Якшо уважніше придивитись до слів, які ми вживаємо щодня, то виявиться, що багато з них прийшли до нас з інших мов, тобто мають іншомовне походжен­ня. Я спеціально знайшов “Словник іншомовних слів” і перегорнув його. 1 що ви гадаєте? Просто у власній квартирі я знайшов безліч предметів, до яких ми звикли і навіть назви яких здаються нам рідними. Але ж слова “телевізор” і “телефон” ма­ють грецьке і латинське походження: tele (з грецької) означає “далеко”, “далекий”, vіdeo (з латинської) – “здатність бачити”, phone (з грецької) – звук. Магніто­фон ™ від грецького magnetіs – магніт і phone. У кожній квартирі є диван, а слово це персидського походження. У мене, наприклад, є акваріум, це слово прийшло з латинської мови і означає “водоймище”. А ще помідор, каструля, термос, папір.

Якщо звернути увагу на слова, якими ми користуємось у школі, то побачи­мо, що тут теж іншомовні слова відіграють головну роль. Більшість назв предме­тів (біологія, зоологія, ботаніка, географія, геометрія, література) мають іншомов­не походження. Наприклад, bіo – (з грецької) – життя, logos – поняття, вчення, geo – земля, grapho – пишу, геометрія – землеміряння, ботаніка (від botane – трава, рослина) – наука про рослини, зоологія (від іооп – тварина) – наука про тварин. Слово “література” прийшло з латинської мови (від Ііtera – буква).

Завдяки телебаченню, радіо, а зараз ше й інтсрнету (слово англійського по­ходження) зв’язки між людьми і мовами поширюються, до нас приходять дедалі нові слова, що відображають факти сучасного життя.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...Відгук на твір української літератури.
Іншомовні слова (твір на лінгвістичну тему)