Гімн людині-трудівнику у романі «Життя й незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо»

Волею долі герой роману Д. Дефо Робінзон Крузо потрапив на безлюдний острів в океані після аварії корабля. Спочатку він розгубився, впав у відчай, але потім обміркував своє становище і зрозумів, що сидіти без діла не можна.

Мандрівник забрав із розбитого корабля все, що могло знадобиться, збудував собі житло, навчився ловити рибу та полювати на птахів. Робінзон Крузо увесь час удосконалював свій побут – приручив кіз, щоб мати м’ясо, коли закінчиться порох, сіяв зерно, оволодівав різними ремеслами. Він увесь час наполегливо працював, і це

допомагало йому долати почуття самотності.

Наприклад, частокіл, яким обгородив усе своє житло, відважний моряк будував майже рік. Коли на нього нападала смертельна туга, він брався за перо і пробував собі довести, що і в його важкому становищі все ж є немало хорошого: в одну колонку писав «погано», в іншу – «добре». Доброго виходило чимало, і це заспокоювало героя. Він почав навіть вважати себе щасливим, хоч і сумував за людьми. Робінзон Крузо врятував індіанського юнака П’ятницю, навчив його англійської мови і всього, що знав та вмів. Потім ще не раз він виявляв свою людяність, кмітливість та наполегливість.

Саме

завдяки цим рисам і врятувався, потрапив до Англії. При цьому допоміг іншим – влаштував іспанську колонію на острові й передав їй усе своє господарство. Роман про дивовижні пригоди Робінзона Крузо був дуже популярним усі часи. Із задоволенням його читаємо і ми, бо захоплюємось людьми, які завдяки своїй силі волі, працьовитості, оптимізмові знаходять вихід із найскрутніших життєвих ситуацій.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Гімн людині-трудівнику у романі «Життя й незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо»