Фрідріх Шіллер (1759-1805)

Видатний німецький поет і драматург Фрідріх Шіллер (1759-1805) народився в м. Марбаху Вюртемберзького герцогства у родині військового лікаря. Сім’я Шіллерів багато мандрувала за полком, в якому служив батько, а після його відставки переїхала до Людвігбурга. Батьки мріяли побачити сина богословом, та за розпорядженням герцога у 1773 р. Фрідріха було записано до військового училища на юридичний факультет; згодом він перейшов на медичний. “Академією” опікувався герцог Карл Євген, який вимагав від викладачів та учнів суворої дисципліни. Заняття

наукою чергувалися з військового муштрою. З родичами можна було зустрітися лише в присутності викладача. Цей заклад був справжньою тюрмою: за будь-яку провину карали різками, саджали на гауптвахту.

Найбільшою відрадою стала для юнака поезія. Фрідріх писав вірші, працював над п’єсою “Розбійники”, яка у 1782 р. була поставлена на сцені Мангеймського театру і мала величезний успіх. її ж автор за розпорядженням герцога опинився на гауптвахті із забороною писати. Шіллер тікає до Мангейма і цілком віддається літературним заняттям. За поезії “Дурні ченці”, “Колісниця Венери” поета почали переслідувати, заарештували

на два тижні і заборонили писати. У 1787 р. Шіллер оселився у Веймарі, де жив і працював великий Гете. Між ними склалися дружні стосунки. “Новою весною” називав Гете свою дружбу з молодим Шіллером. Дружба Шіллера й Гете збагачує їх обох. Гете згадував: “Справжнім щастям для мене було те, що я мав Шіллера. Хоча наші натури були різними, однак ми прагнули одного й того ж, і це налагоджувало між нами настільки тісні взаємини, що, по суті, один з нас не міг жити без іншого”.

Шіллер Живе в різних містах Німеччини. Пробує свої сили в журналістиці, пише теоретичні трактати, працює професором історії Ієнського університету. У 1791 р. письменник тяжко захворів. Почалася боротьба за життя, яка тривала майже півтора десятиліття. Помер Йоганн Фрідріх Шіллер 9 травня 1805 року. Твори Шіллера українською мовою перекладали: Юрій Федькович, Борис. Грінченко, Пантелеймон Куліш, Олена Пчілка, Дмитро Загул, Борис Тен, Микола Лукаш і ін.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Людина без друзів що дерево без коріння.
Фрідріх Шіллер (1759-1805)