Як боротися зі злом

Добро і зло – дві вічні теми… Скільки книжок про це написано, скільки фільмів створено! Протягом століть люди, які прагнуть добра і світла, намагаються знищити зло, але воно все-таки підіймає голову, проникає повсюдно, не бажає здатися і щезнути. Кажуть, воно завжди поруч із добром…

У нашому житті дуже багато гарного, чистого, світлого, але, на жаль, дуже багато й поганого. На нашій планеті не припиняються війни, є країни, де люди голодують, потерпають від епідемій, росте злочинність, батьки кидають дітей, дорослі діти – батьків. Ми

часто думаємо про поживу й накопичення грошей, замість того щоб намагатися зробити щось видатне, проходимо повз літню людину, яка потребує допомоги, можемо образити слабшого. Але так не повинно бути!

Це легко сказати. Проте де знайти відповідь на конкретне, чітко поставлене запитання: як боротися зі злом? Як це можу робити особисто я? Адже мені ще не так багато років, я звичайний школяр і не можу розв’язувати світові проблеми. Я не можу зупинити війну, нагодувати всіх голодних, захистити всіх ображених і дати достатньо грошей всім, кому їх не вистачає.

Проте, мабуть, цього й не треба. Світовими проблемами нехай займаються

ті люди, які мають ними займатися, – політики, вчені, письменники. А я можу звернути свою увагу на повсякденні справи, на тих людей, які завжди поруч. Можу намагатися просто не примножувати зло в житті. Наприклад, не пройти повз безпомічного старого, а допомогти йому, приготувати вечерю для батьків, які мають прийти з роботи, а не чекати, лежачи на дивані, поки цим займеться втомлена мама, захистити першокласника від своїх однолітків, допомогти із домашнім завданням молодшій сестричці, нарешті, нагодувати бродячого кота замість копнути його ногою. А крім того, можна звертатися до людей лагідно, навіть якщо хтось, можливо, щось зробив не так і роздратував тебе, не відповідати різкістю на різкість, наприклад у громадському транспорті, намагатися перетворювати на жарт конфліктні ситуації. А ще дуже важливо не допускати у свою душу ані лінощів, ані злоби чи заздрощів, ані ненависті та презирства.

Кажуть: хочеш змінити світ на краще – почни з себе. Так, адже з кожного з нас, як із маленьких цеглинок, складається благополуччя і щасливе життя на Землі. І якщо кожен щодня боротиметься зі злом маленьким – незабаром на Землі не стане зла великого.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Що важче бути людиною чи комахою кафка.
Як боротися зі злом