Днепр
Дніпро
Дніпром вважається найбільшою рікою України. Він починається за межами країни, на Валдайській височині, де і витікає з невеликого болота, маленьким струмком. Цей струмок чимраз починає ставати ширшим, і стає річкою. Взявши з собою протоки Прип’ять і Десну, Дніпро стає великою судноплавною рікою.
На високому правому березі Києва зеленіють парки, сади, видніються високі будівлі міста. Лівий берег низький, рівний, поріз лозою, вербами, осокорами. Через Дніпро видніються величні мости. Недалеко від Києва на Дніпрі споруджено Київську
Дніпро – рівна річка. Тече він повільно, петляючись по широкій долині. В деяких місцях, як біля Києва, правий берег високий і горбистий. А на рівному лівому березі, за горизонт простягаються луки.
У Каневі що біля міста Києва, на високому курортному березі Дніпра знаходиться могила дитячого письменника Аркадія Гайдара, який в 1941 році загинув поблизу міста в бою з німецькими фашистами.
Дуже мальовничі береги за Каневом. Гористий правий берег вкритий лісом. На високій Чернечій горі видно пам’ятник видатному українському поету Т. Г. Шевченку, який зроблено на його могилі. На Чернечій горі видніється
На берегах Дніпра простягаються великі промислові міста. Такі як, Дніпропетровськ та Запоріжжя. Здалеку помітно, який Дніпро широкий. Колись біля Запоріжжя по всій ширині ріки стриміли великі кам’яні брили, через які швидко текла вода. Їх називали порогами. Жоден пароплав не міг перейти через ці пороги. У 1939 році біля Запоріжжя було закінчено будівництво Дніпропетровської ГЕС. Річку перегородила висока гребля, яка підняла рівень води на 37 метрів. Пороги опинилися під водою. Річка розлилася на великі площі, і утворилося озеро, яке назвали Самарське а колись за СССР називали озером імені В. І. Леніна. Вода Дніпра по широких трубах мчить з великою швидкістю по турбіні гідроелектростанції і приводить їх у рух. Від Дніпрогесу відходять лінії електропередач, які несуть струм до міст і сіл, у колгоспи й радгоспи, на фабрики й заводи. Це найперша електростанція на Дніпрі. Тепер на Дніпрі працює 5 великих гідроелектростанцій.
В обхід греблі Дніпрогесу вздовж лівого берега зроблено шлюз, по якому теплоходи опускаються до нижньої течії Дніпра та піднімаються до озера Самарського. На лівому березі видніються громади домен, високо в небо піднімаються десятки димарів. Це збудовані за Радянської влади металургійні заводи Запоріжжя. Вони дають мільйони тонн сталі, чавуну, алюмінію.
По Дніпру пливуть баржі з вугіллям, рудою, зерном, овочами, йдуть пасажирські теплоходи, човни.
Нижче Запоріжжя біля Дніпра розташовані місто Каховка, недалеко від якого збудовано Каховська ГЕС. Ще нижче, біля міста Херсона, Дніпро розширюється і непомітно переходить у Чорне море.