Пам’ятник засновникам Києва

На честь 1500-річчя Києва в парку було відкрито пам’ятник «Засновникам Києва». Автор його, В. Бородай, працював над ним двадцять років. Його уяву полонили розумні й сильні люди, що заснували нашу славетну столицю.

Стоїть скульптура понад самим Дніпром, і здається, що могутні хвилі гойдають човен, який прибув сюди з далекого минулого. На човні стоять, дивлячись удаль, три брати – Кий, Щек і Хорив, а поруч них – славетна сестра Либідь. Кожному образу скульптор зумів надати характеристику.

Кий – це державний муж, і тому він владним рухом показує на те місце, де буде споруджено місто. Хорив – будівничий, у руках він тримає сокиру. Щек – видатний полководець.

Лук та стріли в його руках свідчать, що він не дозволить ворогам наступати на їхнє місто. Скульптуру видно навіть здалеку. І, незважаючи на великі розміри, композиція виглядає легко й красиво. Бо створив її справжній майстер – Василь Захарович Бородай.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Високий сенс почуття любові в житті людини.
Пам’ятник засновникам Києва