Самійленко Володимир Іванович

Володимир Іванович Самійленко народився 3 лютого 1864 р. в містечку Великі Сорочинці Миргородського повіту на Полтавщині. Мати, Олександра Самійленко, була колишньою кріпачкою, батько, Іван Лисевич, поміщиком. Виховувався хлопець у маєтку поміщика О. Трохимовського, де мати служила управителькою.

У 1875-1884 рр. навчався в Полтавській гімназії. Пробував пи­сати вірші російською мовою, займався перекладами.

У 1884 р. вступає на історико-філологічний факультет Київського університету, бере участь у роботі товариства “Стара громада”.

Прослухавши

весь курс, але не склавши через непорозуміння випускних іспитів, залишився без диплома. Три роки служив на Київському телеграфі. Потім працює в Чернігівській земській уп­раві на посаді секретаря, був редактором “Земського вісника”.

У 1900 р. переїжджає на Кубань. Продовжує займатися літера­турною діяльністю, пише фейлетони, перекладає.

У 1903 р. працює у Миргородській земській управі.

У 1917 р. приїздить до Києва і працює у міністерстві фінансів. Через чотири роки тікає до Галичини, де живе в страшних злиднях.

У 1924 р. повертається до Києва і 12 серпня 1925 р. помирає від невиліковної хвороби у Боярках під Києвом.

Володимир Самійленко був автором багатьох ліричних поезій, гострих сатиричних віршів, драматичних творів, гуморесок, пере­кладів.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Погляд у криницю аналіз.
Самійленко Володимир Іванович