Алегоричний зміст і гуманістичне спрямування “Божественної комедії” Данте

І. “Божественна комедія” – найвидатніше творіння італійського поета Данте Аліг’єрі (увійшла в історію як найвище досягнення мистецтва середньовіччя).

ІІ. Життя та творчість Данте – символ життя середньовічної людини-мислителя, людини-митця, що прагне справедливості (за політичні пристрасті став вигнанцем, був приречений на смерть, але не відступив від своїх поглядів).

ІІІ. “Божественна комедія” – популярний жанр середньовіччя (сумний початок і щасливий кінець; написана народною мовою).

1. Мета комедії (відвернути

людину від гріха).

2. Сюжет комедії (відкриття людиною всесвітньої гармонії через подолання гріховності, суспільного й політичного хаосу земного, матеріального світу).

3. Композиція твору (три частини: “Пекло”, “Чистилище”, “Рай”, 33 пісні в кожній частині; християнська символіка чисел – число 3; твір написано тривіршами).

ІV. Алегоричний зміст випробувань Данте (абстрактні поняття, думки виражає через конкретні образи й події; мандри поета – це шлях до справжньої віри попри спокуси і випробування; темний ліс – алегорія обставин життя Данте і політичної ситуації в Італії; пантера

– алегорія зрадництва; лев – гордість і тиранія; вовчиця – жадоба і егоїзм; Вергілій – алегорія розуму, Беатріче – кохання).

V. Гуманістичний пафос поеми (оцінювання людини відповідно до її земного життя, співчуття поета до інших персонажів-грішників, засудження Уголіно-зрадника, але співчуття Уголіно-батьку).


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Алегоричний зміст і гуманістичне спрямування “Божественної комедії” Данте