Твір на тему: “Моя професія, моє майбутнє. Перукар”

Зізнаюся чесно, з дитинства я перукарів якось недолюблювала. Але одного разу зі мною сталося диво: я потрапила до майстрині, яка зробила з мене красуню, просто виконавши відмінну стрижку. Коли я приходила до неї кожен наступний раз, не могла намилуватися на її ставлення до справи і до своєї професії. Я виявила, що перукарня – це не тільки місце, де тобі роблять іншу зачіску, а й спосіб релаксації, який незвичайно сильно впливає на наші емоції. Я на власному досвіді переконалася, як важливо потрапити до хорошого перукаря, щоб встати з крісла не

в сльозах, а відчуваючи себе предметом захоплення.

І в один прекрасний день мене осяяло: хочу теж стати перукарем! Хочу навчитися акуратно стригти, завивати і випрямляти волосся, нарощувати локони, фарбувати волосся в різні кольори, робити мелірування, стильну укладку!

Я закінчила курси і тепер роблю стрижки і різні зачіски усім рідним і знайомим. Особливий простір моїй уяві відкривають маніпуляції з довгим волоссям. А найкраща подруга, збираючись на побачення, постійно звертається до мене з проханням, щоб я спорудила з її волосся що-небудь незвичайне.

Програма навчання на курсах була дуже насичена, адже

майбутньому фахівцю необхідно ознайомитися не тільки з прийомами стрижки волосся. Спочатку ми вивчали техніку безпеки і санітарні норми, потім розбирали питання, що стосуються облаштування перукарень, застосовуваних у них інструментів, обладнання і техніки. Я дізналася, що одних тільки гребінців – безліч, і кожен має своє призначення, те ж стосується ножиць, бігуді, фенів, прасок.

Всі “знаряддя праці” потребують ретельної обробки і постійного догляду. Я навчилася орієнтуватися у всьому різноманітті фарб та засобів для хімічної завивки, вибирати відповідні речовини, дізналася, як вони взаємодіють з різними типами шкіри. Наші викладачі відзначали, що миття голови і масаж теж відіграють важливу роль, адже саме вони дозволяють встановити контакт з клієнтом, розташувати його до себе.

Мені дуже подобалося вчитися на курсах перукарів, і я з нетерпінням чекала кожного заняття. У цій спеціальності для мене дуже багато привабливих сторін. У першу чергу – творчість, адже ті, хто підходить до своєї роботи з інтересом і любов’ю, сприймають клієнта як чистий аркуш паперу, на якому треба написати картину. У силах перукаря підкреслити всі достоїнства і приховати усі недоліки обличчя відвідувача.

За допомогою хорошої зачіски можна скорегувати овал обличчя, зробити риси пропорційними і привабливішими. Добре підібрані колір, тон і спосіб фарбування вигідно представлять відтінок шкіри і очей, приховають сивину. Але навіть якщо майстер прекрасно справляється зі своєю справою, він може потрапляти в складні або смішні ситуації, адже робота перукаря – це, в першу чергу, спілкування.

Перукар повинен бути тактовною і делікатною людиною. Йому слід відчувати, хто з клієнтів прагне до спілкування, а хто віддає перевагу сидіти в тиші. Майстер, як справжній психолог, повинен зрозуміти настрій людини, допомогти їй розслабитися в перукарському кріслі. Є і ще один нюанс. Наприклад, відвідувач твердо впевнений, що знає, яка зачіска йому потрібна, і наполягає на своєму. А майстер бачить, що їй піде зовсім інша форма або колір, тобто зовсім не те, до чого ця людина звикла. Або, скажімо, клієнт показує журнал з фотографією знаменитості, вимагаючи зробити йому таку ж зачіску. Як пояснити людині, що зачіска йому не піде, не буде виглядати на його голові точно як в журналі? Багато чого залежить не тільки від стрижки, а й від укладання. І якщо над зачіскою зірки щодня чаклує її власний стиліст, то відвідувачеві доведеться самому, рано вранці збираючись на роботу, в поспіху приводити волосся в порядок.

Кожен майстер в делікатних ситуаціях вибирає свою тактику. Небайдужий до своєї справи фахівець, звичайно ж, спробує відмовити людині, порадить іншу зачіску, яка по-справжньому прикрасить. Для цього необхідно бути особливо делікатним, оскільки перукарська праця, як будь-яка інша робота з людьми, вимагає терпіння і витримки. Щоб завоювати серце клієнта, досвідчений фахівець обов’язково поділиться з ним секретами по догляду за волоссям.

Моя мама проти того, щоб я стала перукарем. Вона вважає, що це непрестижна професія. А от я так не думаю. Роботу майстра по створенню зачісок в наш час зводять у ранг мистецтва. Ті, хто досяг успіху на цьому терені, зрівнялися за популярністю з музикантами та артистами. Їх імена не сходять зі сторінок журналів, до їхньої думки прислухаються, намагаючись вловити тенденції та напрямки моди.

Я сподіваюся, що стану таким майстром, що люди завжди будуть виходити з мого перукарського салону з посмішкою і гарним настроєм, милуючись собою в дзеркалі. А, значить, моя праця буде гідно винагороджуватися клієнтами.

Перукар допомагає людям бути красивими і привабливими незалежно від віку, дарує їм радість, впевненість в собі. Ну хіба це не важлива професія?!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на тему: “Моя професія, моє майбутнє. Перукар”