Твір-роздум: “Про яку нову людину мріяв Данте? За поемою “Божественна комедія”

Літературна творчість Данте Аліг’єрі різноманітна і багатогранна. Відомий і улюблений багатьма автор написав величезну кількість цікавих творів, які можуть вразити і захопити навіть найбільш вимогливого читача. Але навряд чи хтось посміє засумніватися в тому, що найбільш вражаючим серед всіх його творів є поема “Божественна комедія”. Неймовірний фантастичний і водночас містичний сюжет, високоякісне художнє виконання виділяють цю поему серед усіх написаних у той час поем. Крім того, ця поема містить інформацію про нову людину, про

появу якої настільки сильно мріяв автор. Хто ж ця новий людина? Якими якостями вона має бути наділена?

По-перше, хотілося б проаналізувати сюжет поеми. Відповідно до сюжету, головний герой проходить всі кола пекла і лицем до лиця стикається з усіма відомими гріхами. Щоб показати всім читачам, що таке гріх, щоб покращити життя на землі за допомогою впливу на розуми своїх читачів, автор проводить свого героя колами пекла. Герой “Божественної комедії” – це людина, яка має, як і сам автор, велику силу, яка мислить, переживає сильні емоції і відчуває все те, що відбувається навколо. Навряд чи можна сказати, що автор

хоче покарати когось, показуючи ті жахи, які людина переживає в пеклі. Та й засудження в такій відвертій демонстрації людських гріхів немає. При цьому ніяк не можна сказати, що автор в якійсь мірі відмовляється від існуючої реальності, але Данте все ж прагне навчити людину чомусь важливому. Саме ця людина, яку прагне навчити чомусь Данте, і є, на його думку, людиною майбутнього.

Людина майбутнього – це людина, яка має попереднє знання про ті страждання, які переживають люди в пеклі за свої гріхи. Завдяки цьому знанню людина застережена від скоєння тих діянь, які прийнято вважати гріхом. З цієї причини людина майбутнього не вчиняє злодіянь, не бреше і не здатна на зраду. Завдяки таким людям весь світ став би гарним і переповненим добром. Безумовно, людина майбутнього, незважаючи на своє чудове знання, не втратила би віри в Бога. Тільки віруюча людина всупереч усьому може утриматися від гріха завдяки своєму попередньою знанню, і розуміє пекла і його кола.

Кожен автор у своїх творах прагне розповісти про своє уявлення людини. Іноді таким чином намагалися показати також і людину майбутнього. Я думаю, що мрія Данте Аліг’єрі навряд чи здійсниться – людина майбутнього навряд чи зможе так сильно змінитися, щоб бути постійно обізнаною про гріх. Та й віра в Бога поступово стає менш популярною. Втім, мрії на те і мрії, щоб не здійснитися.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір-роздум: “Про яку нову людину мріяв Данте? За поемою “Божественна комедія”