Злочин і покарання характеристика образу Мармеладова Семена Захаровича

Мармеладу Семен Захарович – титульний радник, батько Сонечки. “Це була людина років вже за п’ятдесят, середнього зросту і щільного складання, з сивиною і з великою лисиною, з набряклим від постійного пияцтва, жовтою, навіть зеленуватою особою і з повіками, що припухнули, із-за яких сяяли крихітні, як шпарки, але одушевлені червонясті очки. Але щось в нім було дуже дивне; у погляді його світилася неначе навіть захопленість, – мабуть, був і сенс, і розум, – але в той же час мелькало неначе безумство”.

Втратив місце “по зміні штатів”

і з тієї миті став пити.

Розкольників зустрічається з М. в корчмі, де той розповідає йому своє життя і сповідується в гріхах – що п’є і пропіл речей дружини, що його власна дочка Сонечка із-за убогості і його пияцтва пішла на панель. Усвідомлюючи усю свою нікчемність і глибоко розкаюючись, але не маючи сил здолати себе, герой проте власну слабкість намагається прославити до світової драми, витійствуючи і навіть роблячи театральні жести, яким призначено виявити його не остаточно втрачене благородство. “Шкодувати! навіщо мене жаліти!

– раптом возопил Мармеладу, встаючи з протягнутою вперед

рукою, в рішучому натхненні, неначе тільки і чекав цих слів.”. Двічі Розкольників супроводжує його додому: вперше п’яного, в другий раз – роздавленого кіньми. Образ пов’язаний з однією з головних тем творчості Достоєвського – убогості і приниження, в яких гине той, що поступово втрачає гідність і з останніх сил людина, що чіпляється за нього.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Злочин і покарання характеристика образу Мармеладова Семена Захаровича