Життя та творчий шлях Вільяма Шекспіра
Нечисленність вірогідних свідчень про життя В. Шекспіра. Вірогідних свідчень, за винятком найважливіших дат і фактів життя В. Шекспіра, дуже мало. Образ митця складався переважно з переказів та легенд. Дитячі та юнацькі роки В. Шекспіра, Народився у місті Стретфорді-на-Ейвоні 23 квітня 1564 р. Батько був хліборобом, пізніше торговцем, власником чинбарні. До 14 років Вільям відвідував місцеву “граматичну” школу. З 16 років юнак почав працювати. У 18 років одружився, а у 23 роки покинув рідне місто і поїхав до Лондона. Достеменно невідомо, чим займався
Останні роки життя В. Шекспіра. Після конфлікту з трупою театру Шекспір 1612 р. залишає Лондон і чотири останні роки проводить у Стретфорді. Помер у день свого народження 1616 р. Похований у місцевому храмі як один із найпочесніших громадян Стретфорда. Шекспір не вигадував сюжетів своїх п’єс. Він звертався до переказів, легенд, іноді брав сюжети із хронік і творчо їх переосмислював. Деякі сюжети взяв із італійських новел та давньогрецького письменника Плутарха. 1613 р. під час пожежі згорів старий театр “Глобус”, а разом з ним і рукописи багатьох п’єс драматурга, які, за правилами того часу, були власністю театру. П’єси Шекспіра зібрали й видали його друзі вже після смерті драматурга. Перше повне зібрання творів Шекспіра вийшло 1623 р. Творча спадщина митця складає 37 п’єс, 2 поеми, 154 сонети.
“Шекспірівське питання”. Недостатність фактів біографії Шекспіра наштовхнула деяких дослідників На думку, що Шекспіра як реальної особи взагалі не існувало, а всі його п’єси нібито були створені різними людьми. “Претендентів” на авторство безсмертних творів на сьогодні налічується 58. Незважаючи на серйозні аргументи супротивників авторства Шекспіра, літературознавчий аналіз доводить, що твори, які друкуються під прізвищем Шекспіра, належать одному авторові. В. Шекспір був одним із найгеніальніших драматургів світу. Його п’єси досі входять до репертуарів театрів, а роль Гам-лета вважають за честь зіграти найкращі актори в усьому світі. Спираючись на традиції англійського народного театру, Шекспір вніс багато нового в драматургічну техніку. Його п’єси побудовані на вільній зміні сцен і сценічних епізодів, на змішуванні трагічного і комічного, швидкій зміні місця і темпу дії. Твори Шекспіра вражають універсальністю відтворених ним картин життя, яскравістю характерів, глибиною і мудрістю висвітлених вічних проблем.