Життєвий і творчий шлях Майкла Джексона

Джексон Майкл Джозеф народився 29 серпня 1958 у м. Гару, Індіана. Почав виступати у віці чотирьох років як співак у групі JACKSON FІVE разом зі своїми старшими братами. Їхній батько Джо був непоганим блюзовим гітаристом, і своєю музичною обдарованістю брати Джексон зобов’язані саме йому. У 1962 група JACKSON FІVE виступала, і не без успіху, у місцевих клубах. Юний Майкл вже в 60-і роки вважався лідером групи.

Незважаючи на явний вплив Джеймса Брауна, Джексон навіть на самому ранньому етапі намагався йти своїм шляхом. Він відразу ж залучив до себе увага властивої

тільки йому вокальною стилістикою і придуманими їм самим танцювальними рухами, що стали невід’ємним елементом його виступів.

Наприкінці 1968 група JACKSON FІVE підписала контракт із відомою фірмою Motown Records, де були записані її ранні хіти І Want You Back і І’ll Be There.

Звичайно, у піснях йшлося про любов, і хоча Майкл був занадто юний, щоб мати досвід у романтичних відносинах, він виконував свої пісні з великим почуттям, з кожним разом піднімаючи в професійному відношенні на більш високу сходинку.

У 1970 на фірмі Motown Майкл уперше записав як соліст баладу Got To Be There, що зайняла верхній рядок у хит-парадах не тільки

в США, але й у Європі.

У 1979 був випущений перший соул-альбом Off The Wall Майкла Джексона, у якому співак зарекомендував себе вже зрілим майстром. Цей альбом знову став чемпіоном американського хіт-парада, один з його синглів був визнаний гідним премії Grammy.

У 1982 р. Майкл випустив альбом, створений на основі фантастичного фільму С. Спилберга “Е Т. Інопланетянин”. І хоча альбом через якісь юридичні порушення зняли з продажу, проте Джексон за цей фільм був визнаний гідним другої премії Grammy.

Другий альбом співака Thrіller (“Трилер”), що вийшов у 1982, побив всі існуючі рекорди по кількості проданих екземплярів і утримує його дотепер.

До кінця 90-х років тираж альбому досяг 46 мільйонів копій (для порівняння перший альбом Off The Wall – 11 мільйонів копій). Заробіток самого Майкла на Thrіller склав 53 мільйона доларів. У цей альбом у достатку ввійшли хіти, кожний з який підтримувався відеокліпом, що, безсумнівно, розширило границі жанру.

Відеокліпи, уяких демонструвалася його неабияка майстерність не тільки співака, але і танцівника. Пісні з цього альбому The Gіrl Іs Mіne і Say, Say, Say, виконані разом з Полем Маккартни, стали самими яскравими хітами, а сам Thrіller удостоївся семи премій Grammy.

У 1983 Майкла Джексона спонсорує компанія Пепсі-Кола; багато в чому завдяки цій обставині в наступному, 1984, на концерти за участю популярного співака була продано рекордна кількість квитків за всю історію існування поп-музики.

У 1985 Майкл випускає свій “африканський” сингл We Are The World, що відразу ж стає міжнародним хитом.

Потім він здобуває за 47,5 мільйонів доларів ATV Musіc company, що належать запису Джона Леннона і Підлоги Маккартні, тим самим пориваючи зі своїм колишнім партнером.

Нарешті, він приймається за автобіографічну книгу, робота над який припиняється через запис альбому Bad у 1987. Сім його синглів входять у десятку кращих пісень.

У 1992 вийшов його наступний альбом Dangerous, що шанувальники Джексона очікували з великим нетерпінням, і їхній улюбленець їх не обдурив. Цей альбом був самим тривалої за часом – 76 хвилин. До того ж співак спробував змінити стиль – це був техно-поп, у якому всі мелодії були загострені.

У 1994 Майкл Джексон женився на дочці Елвіса Преслі Лайзе Марії, але шлюб розпався в 1996. Цей факт майже з хтивістю обговорювався на сторінках преси.

Але особисте щастя все-таки посміхнулося Майклу. Проста медсестра в лютому 1997 подарувала йому сина, а в квітні 1998 – ще і дочку, і, можливо, цей шлюб виявиться більш удалим. Незважаючи на всі перипетії, Майкл зумів підтвердити високу репутацію зірки, випустивши свій наступний альбом Hіstory (1996).

Тексти нового альбому робили сильне враження, і це в якомусь ступені було відповіддю співака його критикам. Що ж стосується музичної сторони, те тут ніякого відкриття не відбулося, але звучання, як завжди, відрізнялося отточенностью й оригінальними варіаціями. Було продано 14 мільйонів копій Hіstory.

Сьогодні, і це не викликає, мабуть, ні в кого сумнівів Майкл Джексон є однієї із самих яскравих поп-зірок у світі й одночасно однієї із самих загадкових фігур на світовому музичному небокраї.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Життєвий і творчий шлях Майкла Джексона