Життя Вільяма Шекспіра

Нечисленність можливих свідчень про життя В. Шекспіра. Можливих свідчень, за винятком найважливіших дат і фактів життя В. Шекспіра, дуже мало. Образ художника ськладався переважно з переказів і легенд. Дитячі і юнацькі роки В. Шекспіра, Народився в місті Стретфорде 23 квітня 1564 р. Батько був хліборобом, пізніше торговцем, власником чинбарні. До 14 років Вільям відвідував місцеву “граматичну” школу. З 16 років юнак почав працювати. В 18 років одружився, а в 23 року покинув рідне місто й поїхав до Лондона. Істинно невідомо, чим займався в Лондоні

в перші роки перебування там. За легендою, стеріг перед театром коней вельможних панів, а потім став суфлером, переписував п’єси.

Виконував епізодичні ролі на сцені. Пізніше сам ставак писати п’єси. У лондонському театрі “Глобус”. 1599 р. був заснований лондонський театр “Глобус”. Шекспіра, що написав на той час уже біля половини сваїх п’єс, було прийнято до ськладу пайовиків театру. Згодом виник конфлікт між Шекспіром і трупою. Актори “Глобуса” придбали для зимових спектаклів театр “Блекфрайерс”, де ставили спектаклі не для широкого кола глядачів, а лише для знаті.

Це жадало від Шекспіра

перебудови його естетичної системи. Драматург не поступився тварчими принципами. Останні роки життя В. Шекспіра. Після конфлікту із трупою театру Шекспір 1612 р. залишає Лондон і чотири останні роки провадить у Стретфорде. Умер у день сваго народження 1616 р. Похований у місцеваму храмі як один із самих почесних громадян Стретфорда. Шекспір не вигадував сюжетів сваїх п’єс. Він звертався до переказів, легендам, іноді брав сюжети із хронік і тварчо їх переосмислював. Деякі сюжети взяв з італійських новел і давньогрецького письменника Плутарха. 1613 р. під час пожежі згорів старий театр “Глобус”, а разом з ним і рукопису багатьох п’єс драматурга, які, за правилами того часу, були власністю театру. П’єси Шекспіра зібрали й видалили його друзі вже після смерті драматурга.

Перше повне зібрання тварів Шекспіра вийшло 1623 р. Тварчу спадщину художника становить 37 п’єс, 2 поеми, 154 сонета. “Шекспірівське питання”. Недостатність фактів біографії Шекспіра наштовхнула деяких дослідників на думку, що Шекспіра як реальної особи взагалі не існувало, а всієї його п’єси нібито були стварені різними людьми. “Претендентів” на авторства безсмертних добутків на сьогодні налічується 58. Незважаючи на серйозні аргументи варогів авторства Шекспіра, літературознавчий аналіз довадить, що добутку, які друкуються під прізвищем Шекспіра, належать одному авторові. В. Шекспір був одним з гениальнейших драматургів миру.

Його п’єси дотепер входять у репертуари театрів, а роль Гамлета вважають за честь зіграти найкращі актори в усьому світі. Опираючись на традиції англійського народного театру, Шекспір вніс багато новаго в драматургічну техніку. Його п’єси побудовані на вільній зміні сцен і сценічних епізодів, на змішуванні трагічній і комічного, швидкому зміні місця й темпу дії. Твару Шекспіра вражають універсальністю відтварених їм картин життя, яськравістю характерів, глибиною й мудрістю освітлених вічних проблем.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Життя Вільяма Шекспіра