Яскравість і сила поетичних образів Ф. Тютчева

Нам розповіли, що Федір Іванович Тютчев був професійним дипломатом. А в дипломатії кожне слово чи словосполучення дуже важливе.

Через те він і навчився точно добирати слова до віршів. У всякому разі, я так гадаю.

А влучно дібране слово завжди яскраве і сильне. І тому Пушкін надрукував вірші Тютчева у своєму журналі.

Мені дуже подобається вірш Ф. Тютчева “Весняні води”. У ньому поет роз­повідає про прихід весни. Спочатку ще серед зими (“іще в полях біліє сніг…”) з’являються малі й швидкі її вісники. Це струмки, розталі

снігові води. Вони як хлопці на перерві: бігають і галасують. І в тому веселому лементі усі чують: “Вес­на іде!!!” Уквітчаної красуні ше нема, але струмочки всім хваляться, що не прості собі пустуни Вони гінці своєї прекрасної покровительки.

Апе не варто боятися галасу. Малеча швидко пробіжить, мине барвистий кві­тень. а за ним настануть травневі дні. Вони захоплюють кожну людину у свій хо­ровод. І буде приємно на душі, бо прийшла весна!

Ось таку картину намалював Тютчев. Він дивно поєднав багато дієслів в одній строфі. Дивіться: спочатку майже жодного прикметника. Один у першій строфі, а другий у другій. І справді, тут ідеться тільки про дії. А далі в описі весни поет використовує багато прикметників. їх аж п’ять. Через це весна змальована дуже красиво.

От що означає потрібне слово, сказане у потрібний час.


Повідомлення про франца кафку.
Яскравість і сила поетичних образів Ф. Тютчева