Яким я уявляю автора «Слова о полку Ігоревім»

Існує багато здогадок про те, ким був автор «Слова…». Він міг бути наближеним князя Ігоря, тому що сповнений співчуття до нього, або ченцем, адже у ті часи більшість освічених людей були ченцями. Автором «Слова…» міг бути воїном, тому що в його описі бою відчувається впевненість хороброї людини, що побувала у сутичках і знає, що таке війна.

З ранку красного до вечора, З вечора до світу ясного Летять стріли гартовані, Гримлять шаблі об шоломи, Тріщать списи булатні… Але ким би не був автор, він, безумовно, був геніальною людиною свого

часу.

Автор «Слова про Ігорів похід» не тільки розповів про події походу Ігоря, але й дав свою власну оцінку тому, що відбувається. Схвалюючи прагнення Ігоря до волі, його бажання захистити рідну землю, автор одночасно засуджує честолюбство Ігоря, яке заводить князя далеко від рідної землі і призводить до загибелі його війська.

Незвичайна композиція «Слова», чудові порівняння, співуча мова свідчать про те, що автор був літературно обдарованою людиною. Неможливо не захоплюватися плачем Ярославни, його красою та глибоким змістом.

Полечу, каже, зигзицею, Тією чайкою -вдовицею, Та понад Доном полечу, Рукав бобровий

омочу В ріці Каялі. І на тілі, На княжім білім, помарнілім, Омию кров суху.. У «Слові» яскраво виражений зв’язок людини і природи. Природа одухотворена, вона радіє, плаче і страждає, як людина. Усе це говорить про те, що автор «Слова» лісно пов’язаний з природою, він відчуває та розуміє її.

Автор «Слова», безумовно, – патріот своєї землі. Його твір пронизаний великим, ніжним почуттям любові до батьківщини. Це почуття проявляється і у тому схвилювання, з яким автор говорить про поразку Ігоревої дружини, і в тому, як він передає плач жінок за вбитими воїнами.

Він розуміє, якими жахливими наслідками для Русі обернулась поразка Ігоря. Йому боляче від того, що князі ворогують між собою, замість того, щоб захищати рідну землю. Автор закликає до припинення чвар. Звернення до походу Ігоря – привід для заклику об’єднання Русі.

Автор «Слова» – мудра, чесна, благородна людина, яка чудово знає історію своєї країни. І не обов’язково бачити автора «Слова…» у якомусь конкретному образі. Досить лише уважно перечитати «Слово…», і тоді крізь давні письмена можна побачити світлу душу, мудру турботу за долю рідної Батьківщини.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Яким я уявляю автора «Слова о полку Ігоревім»