“Як страшно оре історичний плуг”. Твір на вільну тему
Кожен, безумовно, має знати історію свого народу, своєї держави. Це необхідно як для підвищення рівня загальної освіти, так і для того, щоб мати честь називати себе гідним сином своєї Батьківщини. Історія – це така надзвичайна річ, на перший погляд – простий набір фактів та відомостей, але насправді вона здатна не тільки запам’ятовуватися, вона здатна ще й “боліти”. Напевне, це показник людяності, – коли людині болить власна історія. В історії України існують певні етапні події, які має пам’ятати кожен українець, бо без цих подій
Ще 1932 року
Мене глибоко обурює те, що ця страшна трагедія була створена навмисно, що керівництво розуміло, до яких наслідків призведуть їхнє рішення щодо “хлібозаготівлі”! Не менш страшним є і те, що ніхто не знав, що ж насправді відбувається в Україні: уся світова громада просто не знала, що зовсім поруч фізично винищують цілий народ! До здобуття Україною незалежності про жахливі події в Україні можна було дізнатися з творів письменників, які перебували за межами СРСР. Улас Самчук, Василь Барка та інші митці українського слова і справжні патріоти розповіли всю правду про голодомор у своїх романах. Я вважаю, що телевізійні передачі та документальні фільми, що з’явилися протягом останніх років, є надзвичайно важливими для всіх нас. Як страшно слухати розповіді свідків цієї трагедії, які бачили її дітьми або підлітками, а зараз стали вже зовсім старенькими бабусями та дідусями. Дивно, скільки років минуло, але, розповідаючи про голодомор, усі ці люди плачуть… . .
У своєму класі я поговорив з усіма, чиї родичі жили в Україні в ті роки, і майже в усіх хтось у сім’ї помер від голоду… На мою думку, про трагедії, подібні до голодомору, ніколи не’ слід забувати. Ми маємо вшановувати пам’ять усіх померлих і ми зобов’язані перед ними ніколи не допустити повторення цього, зобов’язані боронити свою Батьківщину та свій народ протягом усього життя, боронити завзято та впевнено.