Твір на вільну з літератури: Як починался велосипед

Власне, це був головний лісничий, барон Карл Людвіг фон Драйс. Але, якби він турбувався лише про ліс, його вже давно було б забуто. Те, що ми знаємо його й сьогодні, має іншу причину. Він, власне, був любитель майструвати та винайшов, наприклад, робоче колесо. А це робоче колесо є попередником нашого велосипеда.

Тоді, у 1817 його було висміяно, коли він презентував свій чудернацький візок. Це був дерев’яний каркас з колесом попереду та колесом позаду. Переднім колесом можна було керувати за допомогою ручки. Колеса були схожі на колеса карети.

Вони були зроблені з дерева та мали металевий обід. Всередині каркаса була маленька подушка. На ній сидів Драйс, брав ручку у руки та відштовхувався позмінно правою та лівою ногами від полу. Щоб довести перевагу свого робочого колеса, він провів гонки. Він стартував вранці разом з мандрівниками з Карлсруе та через 4 години прибув до Страсбурга. Мандрівникам було потрібно для цієї відстані на 12 годин більше. Але, не зважаючи на це, його винахід не мав успіху. Нарешті, і він вже не мав задоволення їздити на робочому колесі. Дороги були піщані, кам’янисті та глинисті. Небагато вулиць мали бруківку, що старанно трусила водіїв,
через що перші велосипеди називались струшувачами кісток. Пізніше один француз винайшов педальний привід. Потім у Англії було виготовлено перші велосипеди з залізним каркасом, і, нарешті, майже сто років тому, було винайдено шини, що наповнювались повітрям. Лише тоді почалось широке розповсюдження велосипеда. Так, як і сьогодні, сто років тому існували різні велосипеди. Були високі велосипеди з переднім колесом майже заввишки з людину та з маленьким заднім колесом. Педалі знаходилися на передньому колесі. Через це вони просувалися вперед з маленькою силою.

Але під час повільної їзди було важко втримувати рівновагу і були падіння. Тому було запропоновано безпечні триколісні велосипеди. Тоді також було побудовано перші тандеми, на яких можна було сидіти удвох поруч чи один за одним. Врешті, здобули визнання велосипеди з двома рівновеликими колесами та ланцюжним приводом. Скоро вже існували велогонки, велошколи, особливий одяг для велосипедистів та велосипедисток, та деякі міста вимагали навіть права водія для їзди на велосипеді.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на вільну з літератури: Як починался велосипед