Твір на вільну з літератури: Роль автомобіля у нашему житті

У кожному місті та у кожному селі ми бачимо на вулицях автомобілі. Це вантажівки та легкові автомобілі, маленькі та великі. Вантажівки возять продукти харчування, будівельні матеріали, меблі та багато іншого. Автомобіль – це дуже важливий транспортний засіб. Сьогодні ми вже не можемо уявити наше життя без автомобілів. Перші автомобілі були побудовані в останні десятиріччя XIX сторіччя.

Одним з перших винахідників та автобудівельником був німецький інженер Карл Бенц. Він був родом з Карлсруе. Його батько та дід були сільськими ковалями.

Вже у молоді роки Карл намагався побудувати самохідний вагон. У своїй маленькій майстерні він сконструював та побудував пізніше двотактний двигун, потім – чотиритактний. А навесні 1885 у дворі майстерні стояв триколісний автомобіль з радіатором, запалюванням і кермом. Автомобіль швидко став відомим. У 1889 на виставці у Парижі було показано перший автомобіль Венца. Розпочалась нова глава в історії транспорту.

Перший автомобіль їхав зі швидкістю 6 кілометрів містом та 12 кілометрів сільським вулицями. Багато людей стверджували, що їздити на автомобілі дуже небезпечно. Коли у одному місті з’являвся автомобіль, мешканці

мчали вулицею, щоб побачити нову машину на власні очі. У деяких містах дозволялось водіям їхати лише зі швидкістю 10 кілометрів на годину. При цьому перед автомобілем мусив хтось бігти з дзвінком, щоб застерігати людей – про небезпеку. Той, хто хотів покататись на автомобілі, схвильовано прощався з родичами та знайомими, бо він думав: “Хто знає, може я не повернусь з цієї поїздки. Ця поїздка така Небезпечна”.

Сучасні автомобілі навряд чи схожі на перший автомобіль Венца. Вони їздять з великою швидкістю. Спортивний автомобіль проїжджає сьогодні декілька сотень кілометрів на годину. Перший автодвигун мав лише 2 кінські сили, а сьогодні сучасні автомотори мають багато сотень кінських сил. У сучасному легковому автомобілі сьогодні є до 8 пасажирських місць, а сучасні вантажівки можуть перевозити вантаж до 40 тонн. Так старий триколісний автомобіль розвинувся до транспортного засобу, який має велике значення для економіки всіх країн.1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)Кого із сучасників я вважаю людиною.
Твір на вільну з літератури: Роль автомобіля у нашему житті