Твір на вільну з літератури: Роль автомобіля у нашему житті

У кожному місті та у кожному селі ми бачимо на вулицях автомобілі. Це вантажівки та легкові автомобілі, маленькі та великі. Вантажівки возять продукти харчування, будівельні матеріали, меблі та багато іншого. Автомобіль – це дуже важливий транспортний засіб. Сьогодні ми вже не можемо уявити наше життя без автомобілів. Перші автомобілі були побудовані в останні десятиріччя XIX сторіччя.

Одним з перших винахідників та автобудівельником був німецький інженер Карл Бенц. Він був родом з Карлсруе. Його батько та дід були сільськими ковалями.

Вже у молоді роки Карл намагався побудувати самохідний вагон. У своїй маленькій майстерні він сконструював та побудував пізніше двотактний двигун, потім – чотиритактний. А навесні 1885 у дворі майстерні стояв триколісний автомобіль з радіатором, запалюванням і кермом. Автомобіль швидко став відомим. У 1889 на виставці у Парижі було показано перший автомобіль Венца. Розпочалась нова глава в історії транспорту.

Перший автомобіль їхав зі швидкістю 6 кілометрів містом та 12 кілометрів сільським вулицями. Багато людей стверджували, що їздити на автомобілі дуже небезпечно. Коли у одному місті з’являвся автомобіль,

мешканці мчали вулицею, щоб побачити нову машину на власні очі. У деяких містах дозволялось водіям їхати лише зі швидкістю 10 кілометрів на годину. При цьому перед автомобілем мусив хтось бігти з дзвінком, щоб застерігати людей – про небезпеку. Той, хто хотів покататись на автомобілі, схвильовано прощався з родичами та знайомими, бо він думав: “Хто знає, може я не повернусь з цієї поїздки. Ця поїздка така Небезпечна”.

Сучасні автомобілі навряд чи схожі на перший автомобіль Венца. Вони їздять з великою швидкістю. Спортивний автомобіль проїжджає сьогодні декілька сотень кілометрів на годину. Перший автодвигун мав лише 2 кінські сили, а сьогодні сучасні автомотори мають багато сотень кінських сил. У сучасному легковому автомобілі сьогодні є до 8 пасажирських місць, а сучасні вантажівки можуть перевозити вантаж до 40 тонн. Так старий триколісний автомобіль розвинувся до транспортного засобу, який має велике значення для економіки всіх країн.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір на вільну з літератури: Роль автомобіля у нашему житті