Втілення духу свободи в поемі «Мцирі» Лермонтова

Уславлення духу свободи є наскрізною темою творчості М. Ю. Лермонтова.

Кавказький народ, що боровся за свою незалежність, уособлював в уяві поета відвагу, честь, благородство і прагнення до волі. Кавказький горець – головний персонаж романтичної поеми Лермонтова «Мцирі».

Мцирі зображений автором як полонений. Він сповнений прагнення свободи, хоче повернутися в рідні гори, де воюють за волю його співвітчизники. І тюрма, на думку Лермонтова, – не тільки монастир, в якому перебуває Мцирі, тюрма – це весь суспільний лад імперії Миколи

І. Це не просто твір про ув’язненого в монастирі юнака. «Мцирі» – поема про полоненого горця, який загине, але не скориться російському самодержцю.

Це твір про сучасника Лермонтова, його однолітка, про долю кращих людей того часу. Адже й сам поет був позбавлений волі та змушений брати участь у братовбивчій війні на Кавказі. Поет змальовує не просто абстрактну східну країну з екзотичною ж природою.

За кожним рядком у поемі постає Грузія. Поет змальовує середньовічні храми, гробниці, дивну красу природи краю, у творі відображено грузинські легенди, пісні й перекази.

Все це засвідчує велику повагу митця до культури іншої країни. А також підкреслює співчуття Лермонтова вільнолюбним прагненням поневолених Російською імперією народів.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Втілення духу свободи в поемі «Мцирі» Лермонтова