Твір-роздум: “Я і Одіссей”
“Одіссея” – друга після “Іліади” класична поема, приписувана давньогрецькому поету Гомеру. Створена вона, ймовірно, у VIII столітті до н. е., або дещо пізніше. Розповідає про пригоди міфічного героя на ім’я Одіссей під час його повернення на батьківщину після закінчення Троянської війни, а також про пригоди його дружини Пенелопи, яка чекала Одіссея на Ітаці.
Дія “Одіссеї” починається в “Зевсовій волі”. Він – у полоні закоханої в нього німфи Каліпсо, на острові в самій середині широкого моря. У той же час до Телемаха
Алкіной виконав свою обіцянку і Одіссей зійшов на феакійскій корабель, поринув у сон, а прокинувся вже на туманному березі Ітаки. Там його зустрічає Афіна. Вона турбується про нього, бо Одіссей став невпізнанний: старий, лисий, бідний, з палицею і сумою. Пенелопа скликає наречених до бенкетної світлиці, каже їм пустити стрілу крізь дванадцять кілець на дванадцяти сокирах в ряд, і той, хто це зробить – стане її чоловіком. Не один з женихів, щот прийшли на свято, не можуть цього зробити, і тут стрілу бере Одіссей і у нього виходить. І він починає вбивати всіх женихів. Пенелопа нічого не чула: Афіна наслала на неї в її теремі глибокий сон. Одіссей каже Пенелопі те, що знав тільки він, і вона плаче від радості і кидається до чоловіка.
Головний герой поети Гомера “Одіссея” – зразок сміливості, мужності, мудрості та справедливості. Завдяки цим якостям і сам Одіссей, і його супутники не тільки залишаються в живих, але ще й збагачуються. Потрапивши в печеру до величезного одноокого циклопа Поліфема, мандрівники очікують від нього, як прийнято, привітності і гостинності. Але Поліфем порушив всі прийняті закони і поглинув одного за іншим товаришів Одіссея. Щоб припинити це жорстоке людоїдство, хитромудрий Одіссей обпоює циклопа вином і присипляє його. А потім завдяки тому ж розуму і винахідливості виколює разом з товаришами циклопові єдине око. Одіссей чесний і справедливий, цінує дружбу. Він міг би вибратися з печери грізного людожера-вбивці один, але не став цього робити. А придумав, як зберегти життя не тільки собі, а й усім своїм супутникам. Одіссей – справжній капітан. Товариші прислухаються до нього і поважають його. Такі люди, як Одіссей, приносять багато користі в усі часи. І якщо б серед моїх товаришів була така людина, як Одіссей, я б почував себе більш впевнено і міг би у будь-який час скористатися допомогою сміливого, благородного і винахідливого товариша.