Твір-роздум: “Цахеси продовжують існувати”

Казкова повість німецького романтичного письменника Гофмана досить складна для сприйняття, але, тим не менш, при належному розумінні її змісту може наштовхнути на серйозні роздуми і думки. Причому ці роздуми і думки будуть стосуватися не тільки змісту конкретно взятої цієї повісті, а й життя людства в цілому. Образи, які були розкриті автором у його літературному творі, безумовно, мають місце і в реальності, незважаючи на те, наскільки складно вони тут описані.

Як нам відомо з самої повісті, крихітка Цахес був самим натуральним виродком,

на опис каліцтв якого Гофман просто-таки абсолютно не скупився слів. Цахес був людиною, яка мала неприродно маленький зріст, огидні риси обличчя, була абсолютно не тямущою і навіть дурною. Тому, якби все в житті склалося так, як повинно було, він ніколи не став би успішним. Але Цахесу пощастило, адже фея, яка мала надприродні здібності, дала йому кілька волосин, завдяки яким Цахес перетворився. Але перетворення відбулося не в реальності, а лише в уяві тих, хто цього жалюгідного виродка оточував. Люди стали думати, що Цахес гарний, стали прислухатися до його порад. Більше того, що б хто доброго ні зробив у присутності Цахеса,
ці правильні дії потім були зараховані на користь Цахеса. Таким чином, панувала несправедливість і нечесність в тому суспільстві.

Відповідь на питання, чи існують Цахеси сьогодні, ствердна – так, існують. Світ повниться людьми, законодавства країн прописують, що всі люди рівні, що в суспільстві повинна бути справедливість. Одночасно з цим всі ми бачимо, яка істотна різниця існує між людьми. Хтось може дозволити собі жодного дня не працювати, тільки відпочивати і насолоджуватися життям, а інші повинні страшно трудитися, щоб забезпечити собі хоча б прожиток. Що ж це виходить? Що ті, перші, в сотні і мільйони разів краще других? В той же час багато хто з людей дійсно схиляється перед багатіями, вважаючи їх тими, хто може поділитися з ними хоча б частиною того, що має. Я вважаю, що ті, хто має величезні блага, які навіть теоретично не можуть бути заслуженими, сьогодні і є тими Цахесами. Адже у них напевно є багато вад, які з’явилися у зв’язку з їх неробством і самовдоволенням. Тільки про ці пороки ніхто не знає, всі лише перебувають під враженням від високого статусу цих багатіїв та їх необмежених фінансів.

Я впевнений, що Гофман мав на увазі саме те, про що написав я. Цей німецький письменник мав досвід роботи в бюрократичній системі судів, тому не з чуток знав про те, яким чином багаті люди можуть вирішувати свої питання навіть в судах завдяки своїм грошам і своєму статусу. При цьому вони нічим не кращі за решту, а навіть гірше унаслідок свого неробства і самовдоволення.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір-роздум: “Цахеси продовжують існувати”