Твір-роздум: “Чи можна вважати вчинком образливе слово?”

Людське життя складається зовсім не з днів, місяців або років, воно складається з вчинків. Чим більше доброго і хорошого людина скоїла за своє життя, тим вона більш достойна уваги і поваги з боку оточуючих, тим фактично цінніше її життя. У той же час варто справедливо зауважити, що життя людини далеко не обов’язково складається з добрих і правильних вчинків, людина здатна зробити зло іншому, про це теж необхідно роздумувати. Причому, як правило, сильніше за всі злі вчинки людину можуть поранити образливі слова.

Чому образливе слово найчастіше

є причиною сварок, розбіжностей між, здавалося б, люблячими один одного людьми і всього такого іншого? По-перше, злі вчинки, що включають в себе певні дії, відбуваються не так і часто. Щоб розпочати якусь дійсно злу дію, людина зазвичай її довго планує і лише потім втілює в життя. На відміну від таких вчинків, слово зазвичай просто виривається з вуст людини в найбільш невідповідний момент. Далеко не завжди це відбувається щиро і навмисно, але дуже часто саме це служить причиною конфлікту між людьми. Людина влаштована таким чином, що вона не може тривалий час терпіти біля себе когось, від кого вона сильно відрізняється.
У неї накопичується злість, нетерпимість, іноді це виливається в необережно сказані слова. Звичайно, слова ці образливі для тих, хто їх почув. Багато що в цьому випадку залежить від сприйняття, але нерідко ця образа виявляється сильнішою, ніж образа від якихось дій.

Що ж робити для того, щоб не ображати людей своїми словами? По-перше, необхідно за цими словами уважно стежити. Не варто висловлювати всі свої претензії своїм співмешканцям тоді, коли ваше невдоволення досягло свого апогею. Набагато більш конструктивно обговорювати щось, що вам не подобається, на більш ранній стадії, коли про це ще можна говорити спокійно і не вживаючи слів, які можуть образити або ранити когось. Якщо ж все-таки напруга вже максимально виросла, найкращий варіант – це перечекати, потерпіти, але все-таки утриматися від образливих слів.

Звичайно, образливі слова можуть вважатися вчинками. У деяких випадках вони можуть поранити болючіше дій, іноді вони служать причиною розставань. Але все ж усім нам необхідно пам’ятати, що людина, яка колись неакуратно висловився, але не вчинила злих дій, все-таки не зробила найбільш поганого, що можуть зробити люди. Вона цілком заслуговує прощення. Втім, за словами все одно важливо стежити, адже вони – основний засіб комунікації і передачі своїх думок та емоцій.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір-роздум: “Чи можна вважати вчинком образливе слово?”