Твір з української мови: “Слово – лінгвосфера Землі”

З перших хвилин існування людини, з перших днів, коли ще немовля лежить у колисці, батьки вже розмовляють з ним. Вони звертаються до дитини пестливими ніжними словами. Вони втішають її, передаючи свою любов та турботу теплими словами, вони радіють разом з дитиною, коли вона посміхається, висловлюючи свою радість знову ж таки словами. Маля відповідає батькам поки незрозумілими звуками, але це його перші спроби вимовити слова. Величезна радість приходить у родину, коли дитина починає вимовляти свої перші слова, якими найчастіше всього бувають

“мама” і “тато”. Саме так дитина починає розмовляти.
І це справжнє диво, диво спілкування мовою, яке на нашій планеті даровано лише людині. Тільки людина має змогу розповісти іншій про різні випадки у своєму житті, про свої сподівання та мрії, поділитися горем чи радістю, поспівчувати та й взагалі, повідати усе, що заманеться. Своє емоційне забарвлення, свою душу має кожне слово, з яким ми звертаємось до своїх співрозмовників. Тому дуже багато залежить від того, які саме слова ми вибираємо для спілкування, та чи вміємо ми ними користуватися, чи вміємо знаходити відповідні слова згідно з виниклої ситуації.
/> Найважливішими у нашому житті я вважаю добрі слова, завдяки яким можна не тільки привітатися з людиною чи за щось її подякувати, але і втішити її у життєвих негараздах, покращити настрій, коли людині сумно, зігріти її душу, коли їй самотньо. Адже той, хто забуває навіть привітатися, подякувати за пораду чи послугу, у суспільстві справляє, м’яко кажучи, не дуже гарне враження. Крім того, є слова, які передають наше ставлення до іншої людини, наш настрій, є слова, якими можна скривдити і образити людину. Звісно ж, краще б їх не було, але це життя, і воно складається не лише з гарного настрою та доброго відношення між людьми.
Окреме значення у нашому житті має художнє слово. Завдяки тому, що є люди, які володіють мистецьким даром, з’являються літературні твори. А завдяки літературним творам людина вчиться розуміти прекрасне, добре та вічне, завдяки їм підвищується культурний рівень окремої людини і усього суспільства.
Слово – це постійний супутник людини на протязі усього її життя. І лише від самої людини залежить, якими словами спілкуватися з іншими. Бо є такі слова, що допомагають знайти друзів, чи навпаки, такі, через які можна втратити найближчих людей. Тому наша мова вимагає від нас обережного ставлення до неї, вміння правильно користуватися нею у тому чи іншому випадку. І вже зовсім неправильно ми робимо, коли використовуємо грубі, образливі слова, навіть тоді, коли людина їх заслуговує. Ми забуваємо про те, що яке ми слово скажемо, таке до нас і повернеться, а тому треба уважно прислухатися не тільки до того, що кажуть і як розмовляють інші люди, але і до того, що говоримо і як розмовляємо ми самі.
Без слова людина не може жити, я к не може вона існувати без кисню, води та сонця. Воно є складовою життя будь-якої людини, воно є основним засобом спілкування людства, воно незамінне, як атмосфера на нашій планеті. Тому слово можна з впевненість назвати справжньою лінгвосферою Землі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)

Твір з української мови: “Слово – лінгвосфера Землі”