Твір на тему “Значення законів у моєму житті”
Людина найрозумніша істота на Землі. Однак від природи вона створена такою, що якою б не була розумною, вона потребує жорсткого контролю своїх дій, бо для існує дуже велика спокуса гріха і власної безкарності. Але видно через те, що люди на рівні взаємних відносин не можуть створити те щасливе суспільство, про яке мріяли багато великих людей світу, був придуманий Закон. Закон для людини починається вже з маленьких років. Коли дитина бере сірник в руки, всі говорять їй: “Ні, не можна!”. Для дорослої людини на рисі “можна – не можна”
Закон і беззаконня. Правда і несправедливість. Все наше життя знаходиться в центрі цих протиріч. Я люблю гортати основний закон нашої країни – Конституції. “Права і свободи людини – основна цінність”… “Кожен громадянин має право”… Коли писали цей звід законів, його творці напевно мріяли про щасливу, правову і справедливу державу. Адже, читаючи закон, починаєш відчувати себе сильним, потрібним, важливим. Проте кожного разу я задаюся питанням, чому ж тоді в суспільстві так багато “принижених і ображених”? Звідки виходить несправедливість? Передбачуваних відповідей
Нам чомусь здається, що у нас завжди прав більше ніж у інших. А якщо б кожен з нас відчував відповідальність за свої вчинки і хоча б трохи намагався зробити навколишній світ кращим, то і наше суспільство стало б більш гуманним.
Одна з цінних сторін Закону в тому, що він по суті своїй для всіх однаковий. У крайньому випадку, так має бути. Коли починається поділ на тих, хто “права мають” і нижчестоящих, порушується принцип рівності, втрачається значимість, вирішальна функція закону Він сам себе вичерпує.
У нашій країні щорічно приймається безліч указів, постанов, законів. Здавалося б, це все має забезпечувати щасливе життя для народу. Слово “щастя”, звичайно, має багато значень, але умови для забезпечення гідного життя теж для багатьох є одним з цих визначень. Для цього потрібно, щоб закон працював. Мені здається, прийняття закону – це пів справи, набагато складніше привести його в рух. Необхідно вести жорсткий контроль здійснення всіх норм.
У нашому суспільстві живе ще одне парадоксальне явище. Ми всі хочемо жити в правовій державі. Але лише незначний відсоток всього населення заглядав у “книгу закону”. Як же ми можемо з упевненістю заявляти про правоту своїх вчинків, якщо керуємося лише інтуїцією і мораллю? Якщо ми купили неякісний товар, всі свої обурення вихлюпуємо на продавця. Хіба так має поводитися сучасна людина, яка живе в 21 столітті і в правовому демократичному суспільстві? Хіба ця молоденька дівчина в касі повинна відповідати за прострочену продукцію? Незнання і знову-таки принцип “я один завжди правий” заважає нам вести себе так, як личить цивілізованій людині. І так на кожному кроці. Ми не дивлячись підписуємо документи, терпимо галасливих сусідів, які після одинадцятої ночі тільки голосніше починають шуміти тощо.
Людина, що знає закони, озброєна проти неприємностей і відчуває себе впевненіше. Сучасна людина має бути сама носієм усіх прав і обов’язків, жити за принципом “Закон починається з мене”. А там, дивись, і влада почнеться “з мене”…